Bitwa o Coruscant (5000 BBY)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Ten artykuł dotyczy bitwy o Coruscant w czasie wielkiej wojny nadprzestrennej. Zobacz też: inne bitwy o Coruscant.
Bitwa o Coruscant
Konflikt Wielka wojna nadprzestrzenna
Data 5000 BBY
Miejsce Coruscant
Wynik Zwycięstwo Republiki
Strony
Republika Galaktyczna Imperium Sithów
Dowódcy
Straty
Ciężkie Niemal wszystkie siłyBitwa o Coruscant to konflikt zbrojny między siłami Republiki i Imperium Sithów, który rozegrał się podczas wielkiej wojny nadprzestrzennej.

Przebieg bitwy

Bitwa o Coruscant.

Gdy Jori Daragon powróciła z przestworzy Imperium Sithów, włamała się do pałacu Cesarzowej Tety i poinformowała obecnych tam Jedi Memita Nadilla i Odan-Urra o zbliżającej się wojnie.

Memit Nadill udał się na Coruscant, by zaalarmować o zbliżającym się ataku wojsk Nagi Sadowa. Niestety okazało się, że jest za późno, gdyż niemal jednocześnie nad planetą pojawiła się wielka flota Sithów. Ludność cywilna została ukryta w budynku Senatu, natomiast rycerze Jedi i żołnierze przystąpili do walki. Wojska Republiki były dowodzone przez Anavusa Svaga. Armia Sithów była po części iluzją stworzoną przez Nagę Sadowa, który medytował w swym statku nad planetą Primus Goluud. Gdy Gav Daragon zaatakował osobisty statek Sitha, magia zniknęła i obrońcy Coruscant z łatwością poradzili sobie z niedobitkami prawdziwej armii. Bitwa zakończyła się całkowitym zwycięstwem wojsk Republiki.

Źródła


Bitwy podczas wielkiej wojny nadprzestrzennej
[Pokaż/Ukryj]