Casiss

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Casiss
Miejsce pochodzenia: Felucja
Rasa: Felucjanin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Zielona
Profesja: Farmer
Casiss był felucjańskim farmerem żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki.

Biografia

W roku 22 BBY do wioski, której przewodził Casiss, przylecieli piraci. Weequayowie zażądali, by farmerzy oddali im wszystkie zbiory cennej rośliny, nysillinu. Jako że Felucjanie utrzymywali się z produkcji i sprzedaży rośliny, Casiss odmówił. Zamiast poddania się, wynajął grupę łowców nagród pod przywództwem Sugi, by bronili jego wioski.

Mimo zapewnienia sobie prowizorycznej ochrony, Casiss wiedział, że łowcy nie mają zbytnich szans w walce z większą ilością piratów. Na szczęście dla Felucjan, po jakimś czasie, na ich planecie rozbił się statek Jedi. Jego pasażerowie, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano szybko trafili do jego wioski. Wódz po zapoznaniu ich z sytuacją jego ludu, poprosił ich o pomoc. Kenobi odmówił lecz ponowne, niespodziewane pojawienie się piratów skłoniło Jedi do pomocy.

Wysłannicy Republiki rozpoczęli szkolenie Felucjan w sztuce walki. Farmerom wyszło to na dobre, gdyż w niedługim czasie zostali zaatakowani przez piratów. Pomimo dużych wysiłków, Jedi, łowcy nagród i Felucjanie zdołali wygrać bitwę. Po odlocie najeźdźców, Casiss podziękował swoim sojusznikom za ocalenie jego wioski.

Źródła