Dathomirianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Dathomirianie
Planeta macierzysta: Dathomira
Kolor oczu: Różne
Kolor skóry:
  • Szara (kobiety)
  • Czerwona, pomarańczowa, żółta (mężczyźni)
Cechy charakterystyczne: silny dymorfizm płciowy
Dathomirianie, zwani też Dathomirskimi Zabrakami[1], byli rozumną, humanoidalną rasą wywodzącą się z położonej w Zewnętrznych Rubieżach Dathomiry. Powstanie Dathomirian było wynikiem międzygatunkowego krzyżowania się ludzkich przedstawicielek Sióstr Nocy z zabrackimi mężczyznami mieszkającymi w będącej pod ich kontrolą wiosce Braci Nocy.

Biologia i charakterystyka

Dathomiriańskie kobiety zachowały większość ludzkich cech, wyróżniając się jednak szarym kolorem skóry, rzadszym występowaniem włosów oraz szczuplejszą sylwetką.

Mężczyźni swoim wyglądem nie odróżniali się znacznie od Zabraków, można było jednak dostrzec pewne różnice w długości i ostrości wypustków na głowie.

Historia

Pierwotnie mianem Dathomirian określano ludzkich rdzennych mieszkańców Dathomiry. Sytuacja ta zmieniła się po odkryciu przez przedstawicielki Sióstr Nocy możliwości krzyżowania się z zabrackimi mężczyznami ocalałymi z katastrofy statku mającej miejsce przed okresem wojen klonów. Mężczyźni ci zostali podporządkowani woli Sióstr i zamknięci na niewielkim obszarze planety w celu późniejszego wykorzystania w charakterze służących lub partnerów do rozmnażania. Utworzeni przez to Bracia Nocy szkoleni byli na wojowników gotowych w każdej chwili na realizację zadań postawionych im przez sprawujące nad nimi władzę wiedźmy. Gdy zaszła taka potrzeba, jedna z Sióstr udawała się do obozu mężczyzn w celu wybrania spośród nich kandydata odpowiedniego do zadanego celu.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dathomirian.
Zobacz przedstawicieli
rasy Dathomirian.

Przypisy