Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dexter Jettster

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Dexter Jettster.JPG
Dexter Jettster
Miejsce pochodzenia: Ojom
Rasa: Besalisk
Wzrost: 188 cm
Kolor włosów: Brązowo-Czarne
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Brązowa
Dexter Jettster to istota rasy Besalisk. Jego bar cieszył się uznaniem dzięki szybko podawanym, smacznym posiłkom.

Biografia

Wielu w CoCo Town wiedziało, że Dexter w swoim barze podawał szybko i smacznie. Miał również zadziwiająco ogromną wiedzę w różnych tematach. Dexter pracował w kopalniach, sprzedawał broń, walczył w zapasach, był barmanem. W późniejszych działaniach miał nadzieje na nowy start i stateczne, spokojne życie kucharza. Dexter po raz pierwszy spotkał Obi-Wana Kenobiego kiedy prowadził mordownię w Ord Sigatt. Mimo że był po złej stronie prawa (jego bar był przykrywką dla sprzedaży rakiet) polubił młodego Jedi. Później Dex otworzył sklep z bronią na Outland Transit Station zaopatrując najemników i łowców głów. Ledwie uciekł z ataku na stacje, po czym dał sobie spokój z niebezpiecznym życiem. Sprzedał ostatnie towary i osiadł na Coruscant.

Dexter w kuchni.

Z jego wiedzy korzystał również Obi-Wan Kenobi. Jedi kiedy prowadzili śledztwa mieli dostęp do wszystkich informacji w Świątyni Jedi jednak i tam zapisy były niekompletne. Kiedy Kenobi szukał informacji na temat zatrutej strzały, która zabiła niedoszłego mordercę Amidali, zwrócił się właśnie do Dextera. Kucharz poprawnie rozpoznał mały pocisk z Kamino, poinformował Kenobiego, o położeniu planety i jej mieszkańcach.

W roku 20 BBY z jego pomocy korzystali także Quinlan Vos i Khaleen Hentz. Chcieli dowiedzieć się oni czegoś o Anzackiej zabójczyni, która była odpowiedzialna za kres żywotu byłego kanclerza Republiki - Finisa Valoruma. Dexter powiedział im jak najpewniej się nazywała, po czym poprosili go, żeby powiedział komu trzeba, że Khaleen chce ją wynająć. Dex wykonał prośbę.

Ciekawostki

  • Wczesne notatki produkcyjne ukazywały Hermione i Dextera jako małżeństwo, jednak zrezygnowano z tej opcji.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dextera Jettstera.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!