Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja:Mitth'raw'nuruodo/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pozwoliłem sobie pobawić się redirectami, gdyż Thrawn jest szerzej znany głównie pod imieniem centralnym i po mojemu jako taki powinien wisieć w spisie. O pełnym imieniu można poinformować w treści artykułu. --Misiek 21:10, 22 lip 2006 (CEST)

Awanse na wielkiego admirała

Czytam sobie właśnie New Essential Chronology i wyraźnie stoi tam, że Thrawn został potajemnie awansowany na GA dopiero po zdradzie Zaarina. Nie wiem więc, skąd w artykule ten pierwszy awans... poza tym, że z wookie. Czy ktoś coś wie (jakieś "twarde źródła"? Misiek?), czy możemy to po prostu wywalić? NLoriel 00:16, 20 sie 2006 (CEST)

Ten pierwszy awans to jakaś bzdura... pierwsze słyszę, żeby Thrawn miał być awansowany przed bitwą o Hoth. Przede wszystkim w czasie bitwy o Derrę IV (Making of Baron Fel) jest jeszcze admirałem i pozostaje nim także po tejże bitwie, a to po mojemu było już po tym zamieszaniu z Trigallisem. Jedyne twarde źródło, jakie mi tutaj przychodzi do głowy, to jedna z książeczek Galaxy of Fear (no właśnie - twarde?), której nie miałem okazji czytać... jak dla mnie to ściema.--Misiek 12:32, 20 sie 2006 (CEST)
P.S. Zapoznałem się z artykułem na Wookieepedii; toć to bardziej zamotane, niż dywagacje Abela G. Peny. Tam są dwie historie napisane jedna pod drugą, chronologia leży i w ogóle... jak tak dalej pójdzie, Ossus błyskawicznie przegoni Wookiee pod względem merytorycznym...--Misiek 22:05, 20 sie 2006 (CEST)
Noo, wydaje się, że mamy kandydata na kolejny "polecany artykuł" :) Tylko trzeba jeszcze wyjaśnić samą końcówkę - czy te dalsze wydarzenia potwierdzały teorię o kolejnym klonie, czy raczej ją obaliły ;-) Aha, a w cylindry Spaarti drugi wyraz z dużej, bo to nazwa firmy. NLoriel 00:05, 21 sie 2006 (CEST)
W sumie racja, sugerowałem się tłumaczeniem trylogii, gdzie Spaarti jest małą literą. W końcówce zaraz dopiszę to i owo ;-)--Misiek 08:38, 21 sie 2006 (CEST)

Należy zweryfikować/poprawić hasło w kilku kwestiach. Wszystkie błędy wypisał użytkownik Carno w tym oto poście na forum Bastionu. Jeśli ktoś zna się bardzo dobrze na Thrawnie albo jest świeżo po lekturze odpowiednich źródeł to pomoc mile widziana, postać ogromnie ważna dla EU! signstraznik.png Sky Dyskusja  06:09, 24 mar 2008 (CET)

Prośba

Prosiłbym kogoś kompetentnego o zlikwidowanie bezpośredniego przekierowania do tej strony po wpisaniu wiadomego słowa. Skrócona wersja nazwiska wielkiego admirała odnosi się nie tylko do jego osoby ale też do co najmniej kilku innych pojęć, wziętych od jego nazwiska. Ilekroć próbuje to napisać to uparcie przenosi bezpośrednio tu uniemożliwiając to. Z góry dziękuję Piett 23:40, 11 wrz 2012 (CEST)

To raczej nie przejdzie. Większość osób wpisuje w wyszukiwarkę właśnie "Thrawn" (kto by wpisywał całe imię), i jest to na tyle popularne, że przekierowanie powinno prowadzić właśnie do tej strony. Można co najwyżej stworzyć disambiga i umieścić tu odnośnik do niego. Jeśli z kolei chodzi o wyszukanie frazy "Thrawn", a nie przejście na stronę, umożliwia to niedawno zainstalowana wyszukiwarka google. signstraznik.png Kasa Dyskusja  13:38, 12 wrz 2012 (CEST)
To nieporozumienie, oczywiście chodziło o imię rdzeniowe - sam przy całym podziwie dla tej postaci miałbym kłopot przy napisaniu pełnej chissańskiej nazwy:P. Niech tam - przekierowanie będzie pewnym rozwiązaniem. Piett 22:22, 12 wrz 2012 (CEST)
To może chociaż jakieś przekierowanie typu "artykuł odnosi się do, być może szukasz innego - a tam wypisana lista nazw typu np. Ręka Thrawna, Manewr Thrawna i td. Inaczej ciężko znaleźć sens pisania artykułu który nigdy nie wyskoczy w wyszukiwarce. Do rozważenia. Piett (dyskusja)


Szablon WEdycji

Dość długo już wisi tu szablon WEdycji. Może pora go zdjąć? --Anzelm (dyskusja) 20:52, 12 wrz 2014 (UTC)

Notatki są robione w każdym miesiącu - obecnie po prostu to co juz napisałem to poszarpane fragmenty różnych okresów jak np. kampania z roku 9 ABY które są stale poprawiane i łączone w sensowną całość. Po prostu nie napisałem jeszcze samego odnalzenia Thrawna i pierwszych lat w Imperium ale to niedługo więc nie chciałbym żeby ktoś teraz zaburzył już prawdopodobnie najbardziej rozbudowany projekt w historii działań na Ossusie Piett (dyskusja) 21:51, 12 wrz 2014 (UTC).

Mała prośba

Uprzejmnie proszę o usunięcie przekierowania Thrawn, by było miejsce pod kanoniczną wersję. Power of the Light Side (dyskusja) 12:52, 17 lip 2016 (CEST)

Zanim cokolwiek będziecie robić trzeba przenieść pod nazwę artykułu wszystkie przekierwania przechodzące przez Thrawn. --Kwazi93 (dyskusja) 13:01, 17 lip 2016 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!