Zamów grę Jedi: Ocalały na MUVE.PL!

Dyskusja Archiwisty:Jammig

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Jammig!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Theed!

Parę wskazówek

Cześć :). Widzę, że stworzyłeś artykuł o Gasconie i sporo ogarniasz spraw technicznych, ale mam do Ciebie kilka uwag. Zacząłeś od stworzenia zalążka artykułu - są różne zdania na ten temat, ja akurat nie mam nic przeciwko, ale większości nie podoba się robienie malutkiego artykułu i zostawianie go. Jeśli chciałbyś nad nim w spokoju popracować, istnieje szablon W edycji, który możesz wstawić na górze strony - dzięki temu nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Po drugie, każdy artykuł musi mieć przynależność do jakiejś kategorii - oczywiście nikt nie umie wymienić z pamięci wszystkich, ale to kwestia popatrzenia na inne artykuły. W przypadku Gascona dodałam "Oficerowie Republiki Galaktycznej". I na koniec wreszcie, pamiętaj o dodawaniu interwiki, zarówno u nas, jak i na innych wikipediach - dzięki temu łatwiej będzie można dotrzeć do artykułu. Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:56, 29 gru 2012 (CET)