Dyskusja Archiwisty:Koszmar2828

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Koszmar2828!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Koszmar2828!

Źródła w grafikach

Gdy dodajesz grafikę nie pisz w źródle Wookiepedia bo nie jest to orginalne źródło. Jak to zdjęcie jest np. z Ataku klonów to piszesz w źródle Atak klonów itd. Popraw to w tych grafikach : Grafika:Stocznia Raxus Prime.jpg i Grafika:Raxus Prime.jpg. Z góry dzięki ! Dofine 17:12, 12 lut 2009 (CET)

Grafiki

Ja niestety będę musiał chwilę potruć gitarę odnośnie grafik. Taka gorąca prośba o spełnienie kilku rzeczy:

  • Linkowanie w szablonie informacji - zarówno źródła jak i autora, poszczególne postacie/miejsca itd. w opisie - również byłoby super. Czyli ''[[Wojny klonów (serial 3D)]]'', [[Lucasfilm Ltd.]] (w przypadku filmów), [[Lucas Animation]] (w przypadku TCW) itd.
  • NAJWAŻNIEJSZE - bardziej szczegółowa kategoria do grafik. Swego czasu na Ossusie mieliśmy totalny chaos w grafikach, zwłaszcza postaci, bo wszyscy je pakowali do jednej kategorii i niemożliwym było później czegokolwiek odszukać. A ziarnko do ziarnka... i potem musieliśmy robić wielodniową akcję tworzenia kategorii do grafik, zmian ich kategorii itd... Tutaj znajdziesz ładne drzewo grafik: Biblioteka Ossus:Drzewo kategorii grafik. A tutaj Kategoria:Grafika - tak jak jest napisane wyżej: trzeba wyszukać bardziej szczegółową kategorię i dodać ją do grafiki. Dla przykładu - na obrazku jest Anakin Skywalker i Ahsoka Tano, więc: 1) w punkcie "Kategoria" w szablonie wpisujemy "Anakin Skywalker" (oczywiście bez cudzysłowów, tutaj tylko dla wyróżnienia z tekstu). Zostaje kwestia drugiej postaci - w przypadku Ahsoki musimy POD szablonem zamieścić coś takiego: [[Kategoria:Grafika:Ahsoka Tano]]. Czyli: standardowo w szablonie jest miejsce tylko na jedną kategorię, ale można to obejść, tworząc [[Kategoria:Grafika:Cośtam]] pod spodem. Różnica polega na tym, że w szablonie wpisujesz po prostu nazwę kategorii, bez niczego, a każdą kolejną (pod szablonem) musisz już bardziej rozpisać. Postudiuj troszkę kategorie grafik. Ogólna to np. The Clone Wars, ale bardziej szczegółowe (jeśli na obrazku wyraźnie widać jakieś postacie) byłyby najlepsze.

Podsumowując - jeśli poprawisz w grafikach to co napisałem powyżej to byłbym bardzo wdzięczny, wszak praktyka najlepsza :) Sorry za zawracanie gitary i pozdrawiam :) signstraznik.png Sky Dyskusja  02:03, 20 maj 2009 (CEST)

Hej, nie ma sprawy, poprawię to, tylko nie za bardzo zrozumiałem o co dokładnie chodzi Ci z tam w przypadku Ahsoki z drugą kategorią. Mam ją wpisać całkiem poza schematem czy jak? Koszmar2828 20:38, 20 maj 2009 (CEST)

Linki

W haśle linkujemy tylko jedno wystąpienie danego wyrażenia, a nie prawie każde jakie tam umieścisz. signstraznik.png DantE Dyskusja  23:08, 20 maj 2009 (CEST)

Ok, dzięki będę pamiętać Koszmar2828 14:43, 21 maj 2009 (CEST)

Grafiki raz jeszcze

Okej, rozpisałem trochę szablon o grafice, przeczytaj proszę tę stronę od góry do dołu a będziesz wiedział wszystko :) - Szablon:Grafika

PS. Innemu Archiwiście odpowiadamy na jego stronie dyskusji. Pzdr signstraznik.png Sky Dyskusja  01:47, 22 maj 2009 (CEST)

Kategorie i interwiki

Witaj, pamiętaj o dodawaniu kategorii i interwiki w artykułach, które tworzysz. Więcej o kategoriach znajdziesz tutaj, a o interwiki tutaj poza tym na stronie głównej nad tabelkami masz linki do głównych kategorii, a tutaj masz listę wszystkich kategorii. Pozdrawiam i życzę miłej i owocnej pracy --Anzelm 15:25, 28 wrz 2010 (CEST)