Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja Archiwisty:Yun-Yuuzhan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witam na mojej dyskusji :) Zajrzyj równiez na moją stronę użytkownika

Proszę o pisanie uwag w taki sposób: ==Temat== ((enter)) Treść

Mam do ciebie kilka kwesti:

1) Podajemy tylko oficjalne źródła takie jak komiksy, książki, gry, oficjalne strony www itp. a nie fanowskie strony jak Bastion czy www.yuuzhan.yv.pl. Podajemy nazwy książek (itd.) a nie nazwę całej serii. Jeśli hasło pochodzi z jakiejś strony informację o tym podajemy w dyskusji, a nie w samym haśle. Słuzy do tego odpowiedni szablon.

2) dodawaj wewnętrzne linki do haseł. Imperium Yuuzhan Vongów - np tutaj każda nazwa planety powinna byc zlinkowana

3) przeczytaj zalecenia edycyjne i zapoznaj się z projektem nerfherder http://www.starwars.ow.pl/nerf/

4) poczytaj forum ossusu http://outlander.pl/encyklopedia/index.php

--Pafawag 14:28, 8 lip 2006 (CEST)

5) System linkujący Wiki ma problem z polskimi znakami. Tzn w przypadku zaznaczenia części wyrazu za pomocą linku nie powoduje, że cały ten wyraz bedzie linkiem. Nie robimy linku Yuuzhan Vongów lecz [[Yuuzhan Vongowie|Yuuzhan Vongów]]. Przykład Yuuzhan Vongów, a Yuuzhan Vongów

--Pafawag 12:15, 24 lip 2006 (CEST)

Strona usera

Ponad to byłoby jednak fajnie, aby nie było odstępstw na stronie na temat danego encyklopedysty (czy też archiwisty)... więc jesli mogę Cię prosić, abyś zmienił tę stronkę na swój temat tak, aby była ona jakoś podobna do tych na temat pozostałych archiwistów (np. na mój temat). Więcej konkretów, mniej chrzanienia :) --Yako 15:24, 9 lip 2006 (CEST)

Kategorie

Pamiętaj, proszę, o przypisywaniu kategorii tworzonym przez siebie artykułom. Jeżeli stworzona kategoria nie należy do żadnej innej, to stwórz też dla niej odpowiednią kategorię nadrzędną, żeby ostatecznie podpiąć artykuł pośrednio pod jedną z trzech głównych kategorii.

Szablony

Musimy też zastanowić się nad celowością niektórych szablonów - zapraszam na forum. Pozdr. NLoriel 08:31, 17 lip 2006 (CEST)

Szablon:NEJ

Pozwoliłem sobie usunąć z szablonu NEJ książki z cyklu Dark Nest. Przesłanki:

 • Nigdzie nie jest napisane, że książki te należą do cyklu NJO
 • Na okładce mojej Unseen Queen stoi nawet, że biorą w niej udział bohaterowie cyklu NJO, co wyraźnie sugeruje rozłączność :)

Pozdrawiam, NLoriel 17:35, 18 lip 2006 (CEST)

OK

No dobra, ale ksiazki DN dzieja sie podczas 'New Jedi Order Era' czyli NEJ (Sorry za braki polskich liter, ale jestem teraz na niemieckiej klawiaturze)

NEJ

Czy ja wiem... Tak na moje, to jest takie pogranicze NJO i Legacy - według chronologii w Republic Commando: Triple Zero (tę akurat mam na podorędziu) Dark Nest zaczyna się 10 lat po Wektorze Pierwszym. Moim zdaniem lepiej jest trzymać się cykli książkowych, żeby nie wprowadzać zbytnio zamieszania - bo gdyby Dark Nest władować do NJO, to co w takim razie z Trylogią Thrawna, Nową rebelią itp.? Jeden gigantyczny szablon Nowa Republika? Trochę za dużo chyba by było tego dobrego :)

Dyskusja

Aha, dobry zwyczaj jest taki, że na wiadomości zawarte w Twojej dyskusji odpowiada się na stronie dyskusji osoby, która je napisała - tak trochę na zasadzie e-maila. Pozdr. NLoriel 21:46, 18 lip 2006 (CEST)
PS. Keep up the good work :) N'L

:-)

Ja tylko chciałem powiedzieć, że szalejesz, podziwiam i liczę na to, że nie zmienisz tempa ;-) Oby tak dalej :-) Gdyby wszyscy zadymiali, jak Ty, byśmy mieli za tydzień 2000 haseł :-] --Misiek 21:17, 21 lip 2006 (CEST)

Szablon:Czywiesz

Zgodnie z prośbą - zablokowałem. Pozdr. NLoriel 06:13, 24 lip 2006 (CEST)

Dary pieniężne

Taaa. To nie jest takie proste. w pliku index.php nie ma menu :) --Yako 21:53, 24 lip 2006 (CEST)

Niestety to nie takie proste. Wiki to potężny silnik skłądający się z wieeeeelu plików :/ Ja z PHP jestem jak małpa - tępo wykonuje pewne czynności - ale do tego to chyba trzeba speca :) --Yako 22:02, 24 lip 2006 (CEST)
Warstwa prezentacji MediaWiki jest zrobiona na template'ach HTMLowych i to w nich trzeba zmieniać tego typu rzeczy. NLoriel 08:19, 25 lip 2006 (CEST)

Domeny

Mistrzuniu, taka kwestia: przydałoby się dodać jeszcze po 2-3 zdanka do opisu każdej domeny, bo takie jednolinijkowce straszą i to bardzo, a nie chcemy, żeby mówili, że lecimy na ilość... --Misiek 11:50, 25 lip 2006 (CEST)

Imperium

Nie spotkałem jeszcze osoby, która pod pojęciem Imperium nie rozumiałaby Imperium Galaktycznego - zarówno wśród fanów EU, ortodoksów tylko-filmowych, czy już w szczególności osób nie będących fanami. Gdyby byłą to wiki ogólnotematyczna, to owszem, należałoby pod hasłem Imperium umieścić charakterystykę ogólną tego typu państwa, plus dać linki do historycznych (i fikcyjnych) imperiów. Ale nie w świecie SW -> Imperium kontratakuje i tyle.

Dodatkowa praktyczna kwestia jest taka, że w artykułach regularnie pisze się i linkuje do Imperium - bez sensu by było, żeby użytkownik lądował w tym momencie za każdym razem na disambigu.

Pozdrawiam, NLoriel 16:03, 2 sie 2006 (CEST)

chronologia SW

http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=214364#216197

jak wygląda sprawa z prawami aoutorskimi bo można by było to wrzucić

(zapomniałem się podpisać) no to chyba można to wrzucić na Historia 10:43, 23 sie 2006 (CEST)Bastion_3557

Yuuzhanie na Ossusie ;)

Właśnie, Sky ma rację, poza tym, im więcej, tym lepiej chyba, nie? Poza tym z całym szacunkiem, ale i tak co drugie twoje hasło wymaga gruntownej korekty, jak nie napisania na nowo. Więc nie widzę, w czym problem? Shedao

Czat

widziales ustalenia z czatu? --Yako 16:07, 8 wrz 2006 (CEST)

To looknij na podstrone To Do na Ossusie - tam są najważniejsze postanowienia.  :) --Yako 18:36, 8 wrz 2006 (CEST)

Pewne zastrzeżenia

Słuchaj wiem, że pragniesz, aby (w dużej mierze twoje) hasło Yuuzhan Vongowie stało się artykułem polecanym i było na głównej stronie (co sam mi sugerowałeś na gg), ale z likwidowaniem czerwonych linków w tym haśle mógłbyś się trochę postarać, bo odnoszę wrażenie, że chcesz stworzyć jak najwięcej wpisów w jak najkrótszym czasie, przykład: Verpinowie czy Borsk Fey'lya. Takie hasła wymagają praktycznie napisania od nowa lub dużego przeredagowania... więc czy nie lepiej napisać coś raz a porządnie? Aby inni użytkownicy nie musieli już tego poprawiać po Tobie? To tyle. PS. I "mistrz Jedi" oraz "rycerz Jedi" a nie "Mistrz Jedi" i "Rycerz Jedi" - pierwsze z małej litery ... --Sky 15:25, 10 wrz 2006 (CEST)

Nazwy superniszczycieli

Witaj. Skąd zaczerpnąłeś polskie nazwy niszczycieli Knight Hammer, Guardian itd.? NLoriel 15:20, 20 wrz 2006 (CEST)

Wypunktowania

Heja. Przypominam, że wypunktowania robi się

 • przy
 • pomocy
  • samych
  • pojedynczych
 • gwiazdek, a nie
 • metodą
 • gwiazdka-
 • -dwukropek
 • NLoriel 19:59, 22 wrz 2006 (CEST)


Domeny Yuuzhan

Czy moglbys zrobic porządek w domenach Yuuzhan, tak jak to ustalilismy na czacie Ossusowym jeszcze we wrześniu? Byłbym wdzięczny neizmiernie :) Dzięki! --Yako 23:50, 14 paź 2006 (CEST)

Pomnik dla Yun-Yuuzhana

Wookie powinno ci wystawić pomnik. --Shedao 16:24, 31 paź 2006 (CET)

Lambent w lightsaberze

Lambentów było dużo, dlatego nie może być w unikalnych. Pytanie do Ciebie natomiast, bo ja nie czytałem NJO - czy Anakin umieścił go jako kryształ główny, dodatkowy, czy nie jest to określone? NLoriel 11:41, 20 lis 2006 (CET)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:34, 10 gru 2006 (CET)

NEJ - PBF

Czy ty jesteś osobą która zrobiła PBF NEJ? Jesli tak to czy zamierzasz wskrzesić NEJ? - Ma'Nad 17:04, 14 grudnia 2006

źródło

W hasle Yuuzhan Vongowie - Yuuzhan Vongowie zostali stworzeni na podstawie Rasy 8472 z filmu Star Trek - z jakiego to konkretnie źródła wziąłeś? --Sky 02:12, 10 sty 2007 (CET)

ponawiam pytanie o konkretne źródło. --Sky 22:51, 13 sty 2007 (CET)

kolejny problem - proszę o źródła do hasła Wojna cremleviańska, a także wyjaśnienie nazwy (tak, jak to napisał NLoriel w dyskusji artykułu). Jeżeli coś robisz, doprowadź to do końca. --Sky 00:03, 22 sty 2007 (CET)

Przypomnienie

Ponawiam prośbę o podanie źródeł do hasła Wojna cremleviańska, a także wyjaśnienie nazwy. Nie wiem, czy zrezygnowałeś już z Ossusa, czy po prostu nie masz czasu, ale mógłbyś przynajmniej posprzątać po sobie i dokończyć to, co zacząłeś. Natomiast wzmiankę o Rasie 8472 wyciąłem - domyśliłem się, że znalazłeś to na jakiejś amerykańskiej stronie, przecież nie wyczytałeś z gwiazd - ale chodziło mi o konkretną stronę i konkretną osobę (która zajmowała się tworzeniem NEJ) która to powiedziała. Nie ma, to do cięcia. Zgodnie z ideą encyklopedii, mogą być w niej tylko sprawdzone informacje (niestety nie chce mi się szukać odpowiedniego podpunktu w jakimś Ossusowym regulaminie), nie ma tutaj miejsca na informacje "z trzeciej ręki". --Sky 14:29, 2 lut 2007 (CET)

Różne

 • Do dhuryamów: pomyliło mi się. Ale skoro wiesz, że było ich 12, to czemu tego nie poprawisz?
 • Wejdź na Salę Zgromadzeń, w temat Strony w Edycji i napisz, czy dalej chcesz robić te artykuły, które zarezerwowałeś dla siebie. signjedi.png Sky Dyskusja  18:15, 25 maj 2007 (CEST)

Grafiki

Witaj, do części grafik, dodanych przez Ciebie do Biblioteki, brakuje niezbędnych informacji. Proszę, uzupełnij je. Oto wspomniane grafiki:

Z góry dziękuję --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  16:00, 11 lut 2008 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!