Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu/Archiwum 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nowe ustalenia - krótszy czas artykułu polecanego na głównej?

Jeżeli kiedykolwiek mamy zacząć wystawiać te polecane tylko na 14 dni, to już jutro czas na nowy - 28.08 - 12.09 Talon Karrde. Jak nie teraz, to kiedy?

Ja też jestem za krótszym czasem, bo po pierwsze artykuł wystawiony przez miesiąc na głównej może nudzić, po drugie - krótszy czas oznacza większą ilość artykułów, pójdą one na główną szybciej i być może będzie to motywacja dla niektórych :P Tylko nie wiem, czy dwa czy trzy tygodnie... signjedi.png Sky Dyskusja  00:21, 12 wrz 2007 (CEST)
Dwa, zdecydowanie. Jutro Talon wek :)--Jaro 00:26, 12 wrz 2007 (CEST)
Ja stawiam na 3 tygodnie. Nie mamy aż tylu artków, żeby zmieniać co 2 tygodnie. --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:30, 12 wrz 2007 (CEST)

Ah, zapomniałem że oprócz tych kilku których wymieniłem polecanymi mogą być jeszcze wojny klonów (po dodaniu trzeciego roku wojny), Wizja Mocy (tu też trzeba jeszcze trochę poszerzyć) i np. Gilad Pellaeon (po dopracowaniu). Mandalorianie również dobrze rokują, o ile oczywiście Immo się do tego zabierze w końcu ;) Acha - no i galaktyczna wojna domowa Miśka, byłbym zapomniał, też jest w drodze. Tak więc artów mamy albo będziemy mieć jak mrówków :P signjedi.png Sky Dyskusja  14:07, 13 wrz 2007 (CEST)

Jeszcze Mitth'raw'nuruodo jest niezłe, trzeba by było dodać tylko trochę więcej grafik i może jakieś cytaty. signjedi.png Sky Dyskusja  14:10, 13 wrz 2007 (CEST)

To w końcu jak, wyszło, że zmieniamy co 2 czy 3 tygodnie? Wyniki głosowania są wiążące czy nie? Bo w sumie to chyba wypadła ta awaria Ossusa w trakcie głosowania, o ile dobrze pamiętam, nie? I w sumie już nie jestem tak pewien tych 2 tygodni... signstraznik.png Sky Dyskusja  15:26, 11 gru 2007 (CET)

Heh ja teraz zmieniłem dokładnie po 12 dniach :) I chyba tak jest dobrze - zmiany na stronie głównej sprawiają, że mamy większą odwiedzalność. Wielu ludzi zagląda na stronę główną i widząc, że nie ma nic nowego wychodzą ze strony :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  15:31, 11 gru 2007 (CET)

Głosowanie

Zmiana co 3 tygodnie

  1. --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:30, 12 wrz 2007 (CEST)
  2. --Shedao 15:43, 12 wrz 2007 (CEST) nie ma co tak się spieszyć, w końcu artykuły nam się wyczerpią, lepiej żeby dłużej czekały, a nie żeby ich nie było i potem wisiały na polecanym różne dziwactwa, jak na Wookie ;)
  3. --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  20:00, 12 wrz 2007 (CEST)

Zmiana co 2 tygodnie

  1. Jaro
  2. signjedi.png Sky Dyskusja  00:46, 12 wrz 2007 (CEST) Chyba jednak co dwa tygodnie... bo mamy już dziewięć kandydatów (no, może z sześciu, kilka jest za krótkich) - np. Kir Kanos (super), Wygnana Jedi, Zayne, Wojna z Yuuzhan Vongami, ale nowe i długie hasła już nadchodzą... że też chociażby wymienię szedałowską Lumiyę, Aurrę Sing, drugą insurekcję koreliańską i Tholme (Szedał to porządna firma, więc wiem, że hasła będą polecane ;)) czy jarowski Anakin Skywalker i zapewne inne, albo mój Cade Skywalker lub Jacen Solo.
  3. Louie1449 20:02, 12 wrz 2007 (CEST)
  4. Darth petter 20:23, 12 wrz 2007 (CEST)
  5. Carth 23:00, 12 wrz 2007 (CEST)


??

Skoro było głosowanie, czy zmieniać co 2 czy co 3 tygodnie, to czemu ten zmieniono po 9 dniach? --signjedi.png Shedao Dyskusja  22:44, 19 gru 2007 (CET)

) Ja zmieniam - kiedy już nie mogę patrzeć. poza tym, po zmianie polecanego wzrasta nam odwiedzalność. A serio - dziś źle policzyłem dni. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że między 9 a 19 jest więcej niż 14 dni :P Silly me :)

A propos złego liczenia dni - dobrze, że nie muszę prowadzić kalendarzyka. :P--signstraznik.png Yako Dyskusja  22:52, 19 gru 2007 (CET)

Yako, wycofałem Twoją zmianę polecanego - sorry, ale takie coś jest niedopuszczalne. Mamy dwa tygodnie, to mamy dwa tygodnie! Bądźmy poważni! signstraznik.png Sky Dyskusja  05:45, 20 gru 2007 (CET)

Remis

Z tego co pamiętam Freedon Nadd miał 4 głosy czyli tyle samo co Sojusz dla Przywrócenia Republiki? co w takim przypadku się dzieje? Mini 08:40, 13 maj 2008 (CEST)

Decyduje strażnik zmieniający hasło, najczęściej biorąc wtedy pierwszy na liście. --signstraznik.png Yako Dyskusja  10:20, 13 maj 2008 (CEST)

Koniec polecanych?

Takie pytanie, które nurtuje mnie od pewnego czasu - co w momencie, gdy zabraknie nam artykułów, które nadają się na polecone? Louie1449 23:49, 22 lip 2008 (CEST)

Musisz krakać? :P Nie zabraknie haseł. Zajmę się tym ;) Jest bardzo dużo artykułów, które prawie nadają się na polecane i niedługo zrobię z tym porządek i porozmawiam z paroma osobami, czy chciałyby dokończyć/rozwinąć. No i sam się wezmę za swoje ;) signstraznik.png Sky Dyskusja  00:01, 23 lip 2008 (CEST)
Uważam, że artykuły polecane są swego rodzaju wizytówką Ossusa i taki znaczek powinny dostawać tylko strony naprawdę dobre. Jeżeli nie będzie odpowiednich kandydatów, to trudno, poczekamy... Ale nie powinniśmy promować półproduktów. Można by też zastanowić się nad cofaniem rekomendacji artom, które sie przeterminowały, a nikt ich nie uzupełnił... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:13, 23 lip 2008 (CEST)
PS. A odpowiedź na pytanie Louiego moim zdaniem brzmi tak: to się weźmiemy za jakiś artykuł i doprowadzimy go do stanu użyteczności :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:14, 23 lip 2008 (CEST)

dziś trzaby nowy polecony wrzucić... tylko tjochu nie ma co xD --signjedi.png Shedao Dyskusja  14:48, 1 wrz 2008 (CEST)

Pozwoliłem sobie, zgodnie zresztą z obecnymi wynikami głosowania, wrzucić na polecany kampanię ruusańską. Co prawda hasło nie jest tak ogromne jak niektóre wcześniejsze polecane, ale zawiera wszystkie niezbędne informacje i wyczerpuje temat, a o to przecież chodzi. Dodatkowo jako "doczepione do polecanego" można też uznać artykuły traktujące o poszczególnych bitwach, do których są duże odnośniki w tekście. A co do kolejnego polecanego, to mam nadzieję że uda nam się wyszlifować ostatecznie Moc, zagadam do Halcyona czy będzie coś w niej grzebał (jak zapowiadał), czy też nie. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:20, 4 wrz 2008 (CEST)

Potrzeba nowych polecanych

Jak każdy dobrze wie, od pewnego czasu ten dział przeżywa pewien kryzys i wydłubujemy artykuły o których kiedyś nawet nie myśleliśmy że mogłyby być polecane. Wykasowałem dziś dwie absurdalne propozycje (Durge i Bitwa o Christopsis), dodałem jedną od siebie (Plecionki) - zachęcam do głosowania, wedle uznania, mamy pięć propozycji, z czego trzy imo się nadają, jedna tak fifty fifty (Kirtan Loor), a jedna to też parodia i bym ją usunął z listy gdyby nie to że dwie osoby już zagłosowały "za" - Galen Marek. Myślę, że z czasem propozycja sama przepadnie ze względów które podał Louie, ale tak poza tym apeluję o nie zaśmiecanie listy nieprzemyślanymi propozycjami. Jeśli komuś jeszcze zależy na dobrej jakości artykułów polecanych (a wiem, że tak jest), to proszę was o przejrzenie Ossusa w poszukiwaniu podobnych ciekawostek co Plecionki, bo jestem pewien że takowe są. Poprzeglądajcie choćby listę najdłuższych i najczęściej odwiedzanych stron, a nuż niektóre nie były jeszcze polecane a będą się nadawać. Sposobów jest wiele, byle żeby znaleźć coś dobrego. Sam bym się tym zajął, ale obecnie ciągnę naraz Celeste Morne i Tahiri Veilę i wszystko inne byłoby kosztem tych artykułów, bo oprócz tego zbliża mi się sesja poprawkowa. Do roboty, chopy :) --signstraznik.png Shedao Dyskusja  02:50, 13 lut 2009 (CET)

Cóż, nie oszukujmy się, biorąc pod uwagę takie polecane artykuły jakie były dotychczas, to ciężko znaleźć coś co utrzyma poziom. Oczywiście jest dużo ciekawych haseł m.in. dotyczących zagadnień z książek, ale jednak w polecanym powinno znaleźć się trochę grafik, chociaż wiem, że to w wielu przypadkach niemożliwe. Co do Galena, dałem propozycję dlatego, że to hasło o dość "nowej" postaci i ma jako taki wygląd, wystarczyłoby go dopracować. Co do książki to nie wiem czy tam są jakieś specjalne rewelacje i nowe rzeczy, ale jeżeli uważacie, że to hasło się nie nadaje, mogę usunąć swój głos. Poza tym w polecanych mamy chyba za dużo postaci. Przydałoby się więcej ras czy planet, ale te zazwyczaj opisane są krótko i mało szczegółowo. Jeżeli ktoś się nie weźmie za jakieś hasło porządnie i nie popracuje nad nim dłużej jak np. Sky w przypadku Ssi-ruuków, to z takiej dokładniej po jednym zdaniu na rok niewiele wyjdzie. Przede wszystkim aby mieć długie i ciekawe hasła musimy mieć więcej archiwistów, a nowych możemy zachęcić ciekawymi polecanymi hasłami. Zatacza się błędne koło. Swego czasu myślałem o Jabbie, ale za dużo tam czerwonych linków. Przejrzałem właśnie kilkanaście najdłuższych stron, ale prawie wszystkie były już polecane, albo są w trakcie edycji lub są opisywane przez wciąż pojawiające się serie, więc wciąż dodawane są nowe informacje. Ostatnią możliwością jest dawanie na polecane haseł out-uniwerse np. dopracowane przez Nowuaka Czarny Lord... oraz rysunkowe wojny klonów. Jednakże nie zależnie od tego co wybierzemy, to za kilka miesięcy zostaną nam same krótkie i mało rozbudowane hasła. Tak już poza tematem można by w końcu użyć bastionowego teamspeaka, zrobić jakieś zebranie i przedyskutować wszystko na żywo, na pewno coś się wymyśli. A na razie najlepszym wyjściem jest pisanie nowych haseł ;]--Mariobaryla 12:50, 13 lut 2009 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!