Forum:Sonda: Co myślisz o nowym logo?

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Sonda: Co myślisz o nowym logo?

Prosimy, abyś wpisał/a tutaj swoją opinię o nowym logo Biblioteki Ossus! Obejrzeć je możesz tutaj: Biblioteka Ossus:Konkurs na logo#WYNIKI

Jak wpisywać?

Swoją opinię dodawaj za pomocą schematu, który można skopiować, zastępując słowo OPINIA własnym komentarzem. Swoją ocenę dodajemy na końcu dyskusji.

# ~~~~ OPINIA

Co myślisz o nowym logo?

 1. signstraznik.png Sky Dyskusja  07:18, 12 lis 2010 (CET) Świetne! (to tylko przykład, prosimy o bardziej rozbudowane komentarze!)
 2. Sidious 11:23, 12 lis 2010 (CET)Zmieniliście logo na kompletnie nie kojarzące się z Gwiezdnymi Wojnami, no gratuluje , przecież Ossus to Wikipedia dotycząca łańcuchów rowerowych i zużytych puszek po piwie. Dlaczego my musimy być tacy inni i unikalni ? Mieliśmy w logo holokron i to była dobra opcja, amerykanie mają Gwiazdę śmierci etc. Dla kogoś,kto nie wie co to jest biblioteka Ossus, logo nie kojarzy się z niczym. Równie dobrze może być to logo biblioteki publicznej w Rzepinie albo organizacji politycznej czy czegokolwiek.
 3. signjedi.png Melethron Dyskusja  12:26, 12 lis 2010 (CET) Logo jest bardzo nowoczesne i spełnia moje oczekiwania. To duży postęp, który idealnie zgra się z nowym wyglądem Ossusa. :)
 4. Kasa 12:34, 12 lis 2010 (CET) Logo jest na pewno bardziej funkcjonalne od poprzedniego. Nawiązuje do Ossusa (litera "O" - taka jest przynajmniej moja interpretacja), poza tym robi dobre wrażenie profesjonalnym wyglądem.
 5. Kk48 no ludzie to są gwiezdne wojny a nie reklama ustronianki.to logo nie nawiązuje do gwiezdnych wojen!
 6. --signstraznik.png Shedao Dyskusja  21:36, 12 lis 2010 (CET) logo jest wspaniałe, najlepsza z nadesłanych propozycji. Takie logo można z dumą nosić na koszulce ;)
 7. ogór 11:38, 13 lis 2010 (CET) Mi się tam logo bardzo podoba, choć jak je pierwszy raz zobaczyłem to miałem mieszane odczucia. Człowiek potrzebował czasu aby się do niego przekonać, jest dobrze a nawet bardzo dobrze! :)
 8. --Commander Cody 14:05, 14 lis 2010 (CET) Jeżeli chcecie szczere odpowiedzi to powiem "BEZNADZIEJA". Dlaczego? Ponieważ zero skojarzeń ze Star Wars(jak wspominano wcześniej), nic takiego zaskakującego i czemu zawsze musimy należeć do tych "innych". Przecież było fajnie, złoty holokron i prawdziwy z krwi i kości nagłówek. Faktem jest że forma i kombinacja graficzna nawet niezła. Ale co z tego...
 9. signjedi.png Louie1449 Dyskusja  14:13, 14 lis 2010 (CET) Mi się logo podoba i to bardzo. Jest 'nowoczesne', więc świetnie się nadaje na start na nowym serwerze. A poza tym to ma być logo biblioteki Ossus, które będzie się kojarzyło z naszą encyklopedią. I tylko z nią. A ludzie chyba chcą dostać jakiś symbol skopiowany z uniwersum SW + dodany napis "Biblioteka Ossus"...
 10. Adakus 14:21, 14 lis 2010 (CET) Logo świetne, nie kojarzy się z Star Wars, ale co z tego, od teraz będzie mi się kojarzyć tylko Biblioteką Ossus. Mam nadzieję że to początek całkowicie nowej "marki" i jakości.
 11. --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:28, 14 lis 2010 (CET) A moim zdaniem ten brak oczywistego nawiązania do SW jest nawet dobry. Na Bastonie bodajże NLoriel napisał w komentarzach wersję dla tych, co do pełni szczęścia potrzebują w logo drugiego dna, ale czy serio liczy się nawiązanie loga do SW? Liczy się Biblioteka i jej treść, nikt nie wchodzi na Ossusa, żeby kontemplować metafizykę loga. Oczywiście moglibyśmy dać kolejną piramidkę, sześcianik, czy dwudziestościan foremny, pokryty aurebeshem, ale wtedy cały konkurs nie miałby sensu. Jak to się mówi: zamieniłby stryjek siekierkę na kijek. Co z tego, że logo Wookieepedii to Gwiazda Śmierci. Cała rzecz w tym, że gdy patrzysz na Gwiazdę Śmierci, myślisz o GS, a nie Wookiee. A gdy widzisz takie logo Ossusa od razu wiesz, że chodzi o Bibliotekę, nawet gdy nie ma napisu. Ludzie niezwiązani z SW i tak nie wyłapią nawiązania z holokronem, a fanom i Archiwistom jest to obojętne, bo doskonale wiedzą czym Ossus jest - największą polską internetową encyklopedią poświęconą Gwiezdnym wojnom. A poza tym jest bardzo stylowe.
 12. Cody2224 19:14, 14 lis 2010 (CET) Nie podoba mi się, poprzednie było ładniejsze i bardziej pasowało do encyklopedii o Gwiezdnych Wojnach.
 13. --Kazdanpartus-Ja poprę tutaj Kk48. To logo nie jest związane z "Gwiezdnymi Wojnami".
 14. michals 18:24, 17 lis 2010 (CET) No miało być z holokronem a tutaj tego holokronu nie widzę!
 15. --Cc7567 Dyskusja 11:20, 20 lis 2010 (CET) I co to ma być?! To ma być logo encyklopedi Star Wars!? Nowe logo jest BEZNADZIEJNE! Żadnago nawiązania do Gwiezdnych Wojen!
 16. Darth Alexavan BEZNADZIEJA! Nie ma żadnego nawiązania do Gwiezdnych Wojen. Moim zdaniem powinniśmy zostać przy starym logo. Holokron kojarzy się z wiedzą, więc to było bardzo dobre logo.
 17. --Ventress Moim zdaniem nowe logo jest całkiem dobre ,mimo że rację mają niektórzy ,że logo nie jest żywcem wzięty ze Star Wars.Logo jest nowoczesne i ciekawie oraz estetycznie zrobione.Jednak jeśli mogę wyrazić swoje zdanie jako nowy użytkownik stare logo powinno być też zachowane np w jakimś ważnym dziale strony w jakim to już zadanie dla Administratorów .Jednak szkoda by znikło na zawsze kiedy nowe zostanie przyjęte.Można to jakoś pogodzić .Pozdrawiam .
 18. --Lord Sith Darth Blackhard 01:11, 26 lis 2010 (CEST) Nowe logo fajne i oryginalne. Podstawowe pytanie czy musi nawiązywać ściśle do Gwiezdnych Wojen. Wszystkie opinie powinny być wzięte pod uwagę. Obecne też dobre. Jednak grafika nowego logo podoba mi się ,przyciąga wzrok i profesjonalnie zrobione.
 19. Darth Mortal 09:45, 2 gru 2010 (CET) Nowe logo jest miekojatzrące się z Gwiezdnymi Wojnami! Ludzie, przecież to wygląda jak nie wiadomo co! Gdyby zrobili choć raz coś, co symbolizowało by gwiezdne wojny... To chyba marzenia, bo stare logo było też na nie najlepszym poziomie, ale wykonanie fantastyczne! Gratulacje dla wykonawcy, ale Star Warsów tu nie widać.
 20. --Dofine 15:48, 4 gru 2010 (CET)Logo dobrze się prezentuje i co ważne jest schludne co wystawia dobre świadectwo Ossusowi jako prężnej Bibliotece. Mi podoba się w stu procentach ;)
 21. Pies13 17:12, 4 gru 2010 (CET) Bardzo dobre logo
 22. Lord swistax 19:55, 04 gru 2010 (CET) Masakra!!! Nie kojarzy się z gwiezdnymi wojnami ja nie wiem jak mogli to wybrać!!
 23. Lord Cavaron 18:15, 12 gru 2010 (CET) Logo samo w sobie nie byłoby złe gdyby miało być dla serwisu informacyjnego, a nie dla wiki o SW.
 24. --Anzelm 03:01, 24 gru 2010 (CET) Logo jest bardzo ładnie i profesjonalnie zrobione. Niestety jednak nie czuję żeby w jakikolwiek sposób oddawało ducha Biblioteki Ossus, ani wiązało się z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Według wytycznych miało zawierać holokron, a w logo go nie ma (a przynajmniej to go nie przypomina). Podsumowując - stare logo jest lepsze!
 25. Darth Adam2 20:14, 27 gru 2010 (CET) OPINIA To jest bibloteka Star wars, więc nie rozumiem dlaczego dali takie logo. Co ma pomyśleć ktoś który nie zna Ossusa?
 26. Zegar1995 Osobiście uważam, że nowe logo jest Koszmarne!!! W ogóle nie kojarzy mi się ze SW. Poprzednie "Holocron" było dużo lepsze i miło byłoby widzieć je z powrotem! (17:27, 25 sie 2011)