Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


George Lucas in Love

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacy.png
Luke, Leia, Chewie... Stacy?

Wydarzenia nieoficjalne.


To hasło dotyczy fanfilmu, czyli przejawu twórczości fanów. Opisane tu zagadnienia są niekanoniczne.

George Lucas in Love
Rok produkcji: 1999
Czas trwania: 8 minut
Scenariusz: Joe Nussbaum
Reżyseria: Joe Nussbaum

George Lucas in Love to fanfilm, będący parodią głośnego Shakespeare in Love, śledzący poczynania młodego George'a Lucasa, który zmaga się ze swoim zaliczeniowym projektem scenariusza.

Akcja filmu rozgrywa się w 1967 roku, kiedy młody reżyser siedzi przy maszynie do pisania i stara się wymyślić początek filmu: Tuziny lat temu, w niedalekiej galaktyce. Okazuje się, że inspiracja jest tuż obok. Wśród otaczających go ludzi są pierwowzory Chewiego, Hana Solo, Dartha Vadera, R2-D2, C-3PO i innych. Reżyser nie widzi tego jednak. Wszystko zmienia się, gdy poznaje uroczą Marion.

Joe Nussbaum nie tylko wyreżyserował ten film, ale i sfinansował go ze spadku po babci. W film zaangażowani byli koledzy Nussbauma, którzy studiowali na tym samym uniwersytecie.

Film ten pojawił się na VHS w 2000 roku i znalazł się na pierwszym miejscu sprzedaży w Amazon.com, prześcigając nawet Mroczne widmo.

Ciekawostki

  • Za George Lucas in Love Joe Nussbaum otrzymał w 2004 r. nagrodę Pioneer Award, przyznawaną w ramach oficjalnego Star Wars Fan Film Awards.
  • George Lucas in Love miał swoją premierę na Toronto Film Festival 19 września 1999 roku.
  • Film otrzymał także Canal+ short Film Award, nagrodę publiczności na Florida Film Festival i na San Sebastián Horror and Fantasy Film Festival.

Linki zewnętrzne

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!