Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Infinities

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Logo Infinities.

Infinities to określenie elementów Legend, które nie są wliczane do starego kanonu Gwiezdnych wojen. W większości przypadków są to komiksy, będące parodiami istniejących historii lub ukazujące alternatywy dla wydarzeń opisanych w innych źródłach. Niektóre Infinities występują także w formie opowiadań, historii RPG, gier konsolowych oraz komputerowych.

Do tej kategorii możemy też zaliczyć wariacje i swobodne inspiracje kanonu jak i Legend, czego przykładem mogą być produkty z cyklu wydawniczego LEGO Star Wars.

Infinities

Komiksy te ukazują trzy części oryginalnej trylogii - Nową nadzieję, Imperium kontratakuje i Powrót Jedi - w zupełnie innym świetle: wydarzenia mają inny przebieg i finał niż w oryginalnych filmach. Każdy komiks dzieli się na cztery części.

Infinities: A New Hope

Infinities: The Empire Strikes Back

Infinities: Return of the Jedi

Wydania zbiorcze

Tales

Seria Tales zawiera sporo komiksów niekanonicznych względem Legend. Część historii z wymienionych poniżej zbiorów zalicza się do grupy Infinities; mimo to do niektórych historii nawiązują oficjalne źródła, sprawiając, że są one (lub ich część) kanoniczne wedle starego kanonu. Uniwersum Gwiezdnych wojen jest wciąż żywe i zmieniane, ciężko więc ze 100% pewnością określić, która z historii jest kanoniczna, a która nie; przyjmuje się jednak, że przynajmniej część historii z każdego tomu Tales od 1 do 6 nie wlicza się do oficjalnego kanonu Legend.

Wydania zbiorcze

Inne