Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Infinities: A New Hope 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
InfinitiesANewHope3.jpg
Infinities: A New Hope 3
Scenariusz: Chris Warner
Ilustracje: Al Rio
Kolory: Dave McCaig
Tusz:
Litery: Steve Dutro
Redakcja: Dave Land
Ilustracja na okładce: Tony Harris
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
19 września 2001
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Infinities: A New Hope
Zeszyt/Tom: 3 z 4
Poprzedni: Infinities: A New Hope 2
Następny: Infinities: A New Hope 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Infinities
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 5 ABY


Infinities: A New Hope 3 to trzeci numer mini-serii Infinities: A New Hope. Jest to historia przedstawiająca alternatywne zakończenie epizodu IV. Komiks został wydany 19 września 2001 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz do niego opracował Chris Warner, zaś ilustracje stworzył Al Rio. Okładkę do numeru przygotował Tony Harris.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
In an altered Star Wars timeline, the Death Star is never destroyed and the Rebellion is seemingly crushed. The Empire's strong presence throughout the galaxy leads to the formation of a new Senate, filled with Imperial puppets. Han Solo and Chewbacca watch in amazement as the newest Senator from the planet Coruscant, the Imperial throneworld, is announced - Leia Organa! Hope springs on Dagobah, as Luke Skywalker nears the completion of his training with Jedi Master Yoda. But can any amount of training prepare him for the combined dark forces of the Emperor, Darth Vader, and Leia, Vader's new apprentice? In Star Wars: Infinities, the galaxy is re-imagined with massive changes...and the possibilities are endless!(Dark Horse Comics, 2001)

Streszczenie

Pięć lat po zwycięstwie Imperium Galaktycznego nad Rebelią w bitwie o Yavin, Han i Chewi przesiaduję w kantynie na Ord Mantell. Umilają sobie czas oglądając wiadomości z Coruscant, gdzie świętowany jest dzień zwycięstwa. Ogłoszono również powstanie nowego imperialnego senatu. Senatorem Coruscant okazuje się być Leia. Wygłasza propagandową mowę, w której poniża Rebelię oraz zapewnia, że całkowity pokój w galaktyce już wkrótce zostanie przywrócony. Słysząc to, Han niszczy holoprojektor. Wówczas jeden z bywalców kantyny rozpoznaje w nim człowieka, za którego Jabba wyznaczył sporą nagrodę. Przemytnik i Wookiee opuszczają lokal, jednak szybko orientują się że muszą uciekać. Sprawa pogarsza się gdy do pościgu wtrącają się szturmowcy. Obaj przyjaciele przy pomocy "pożyczonego" sprzętu dają radę dotrzeć do Millennium Falcona i na czas uciec na orbitę planety. Zostają tam zaatakowani przez myśliwce TIE. Nie wdając się w dłuższą walkę, ustawiają kurs na Dagobah i skaczą w nadprzestrzeń.

Na Dagobah Luke budzi się z medytacji. Informuje mistrza Yodę o powrocie swoich wizji. Ten mówi mu, aby ponownie udał się do jaskini. Młody Jedi oddaje nauczycielowi na przechowanie swój Miecz świetlny, a następnie podejmuje kolejną próbę. Po raz kolejny objawia mu się Darth Vader. Po kilku zręcznych unikach, Luke'a nawiedzają wizję. W jego głowie pojawiają się głosy, które po chwili wysiłku przepędza. W tej chwili pojawia się Han. Przekazuje mu to, czego dowiedział się na Ord Mantell. Luke uważa, że muszą pomóc Leii. Yoda jest skłonny zgodzić się, ale musi jeszcze powiedzieć swojemu uczniowi kilka rzeczy. Zabiera go na stronę, gdzie wyjawia mu kto jest jego ojcem i siostrą. Wówczas pojawia się duch Obi-Wana. Tłumaczy dlaczego nie powiedział Luke'owi prawdy. On oraz Yoda obawiają się, że Leia w przyszłości ma zastąpić Palpatine'a jako Imperator. Luke uznaje, że musi zrobić to, co nakazuje mu Moc. Razem z Yodą i resztą towarzyszy udaje się na Coruscant.

W Imperialnej Stolicy nadal trwa świętowanie. Gwiazda Śmierci, przechrzczona na Gwiazdę Sprawiedliwości, ma zostać sztucznym satelitą planety, a jako symbol nadchodzącego rozwoju na chwilę przysłania Słońce. Imperator jednak nie jest w stanie uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości. Leia mówi Vaderowi, że coraz chętnej przystaje na plan obalenia Palpatine'a po czym odchodzi. Do komnaty wchodzi Palpatine zadowolony z ambicji swojej uczennicy. Zauważa jednak, że Lord Vader wydaje się być nieobecny, co jest spowodowane kolejnymi zakłóceniami w Mocy. Według Imperatora jest to gasnący płomień Jedi.

Tymczasem Millennium Falcon dociera do układu Coruscant.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2001, 19 września USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) $2,99
2002, 6 lutego
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-56971-648-9 Dark Horse Comics 96 stron Druk (miękka) $12,95
2013, 6 lutego
(w Omnibus: Infinities)
USA 978-1-61655-078-3 Dark Horse Comics 280 stron Druk (twarda) $24,99
2015, 29 grudnia
(w Legends Epic Collection: Infinities 1)
USA 978-0785197256 Dark Horse Comics 504 strony Druk (miękka) $39,99

Linki zewnętrzne


Infinities
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!