Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Jeng Droga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jeng Droga to pilot promu Emperor's Shadow, ze względu na swoją wrażliwość na Moc i niemal fanatyczne oddanie Palpatine'owi został jedną z Rąk Imperatora.

Jeng był jedną z najlepiej wyszkolonych do walki Rąk. Pod okiem swojego pana opanował w zadowalającym stopniu władanie dwoma mieczami świetlnymi w technice Jar'Kai. Jego fanatyczne oddanie sprawiało, że Imperator ufał mu najbardziej ze wszystkich Rąk (jeśli można w jego przypadku mówić o jakimkolwiek zaufaniu). Nie było go jednak w pobliżu, kiedy jego mistrz zginął nad Endorem co sprawiło, że Jeng wpadł w głęboką depresję. Depresja zaś pociągnęła za sobą szaleństwo; Droga wymordował całą załogę promu Imperatora, a sam rozbił się nim w oceanie planety Kaal, chcąc w śmierci dołączyć do Palpatine'a. Tak się nie stało: duch Imperatora, błąkając się po wszechświecie, nawiedził jego ciało, a potem połączył się z Satem Pestagem, by ten zabrał go do klonowni na Byss. Tam Palpatine wniknął w ciało jednego z klonów, Droga pozostał zaś przy nim, obiecując, że zawsze go ochroni.

W późniejszym okresie Palpatine wykorzystywał go raczej jako wojownika, posyłając często na front. Nie jest jasne, czy Droga dołączył do Mrocznej Elity, chociaż wydaje się to prawdopodobne. Dlatego też Droga był gdzie indziej, gdy Imperator ostatecznie zginął na Onderonie. Wtedy Jeng oszalał do reszty i postanowił zemścić się na winnych jego śmierci. Padło na Sarceva Questa, którego ostatecznie zabił, by potem uwierzyć w Drugie Imperium i dołączyć do Akademii Ciemnej Strony Brakissa. Prawdopodobnie zrobił to sądząc, że młody Mroczny Jedi działa z polecenia Imperatora, i obiecał wspomóc go w ataku na Akademię Jedi. Podczas tej bitwy został jednak ostatecznie zgładzony przez Kyle'a Katarna.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!