Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Sarcev Quest

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sarcev Quest - Ręka Imperatora.

Sarcev Quest był najdłużej żyjącą i działającą Ręką Imperatora w historii, a także ojcem Ireka Ismarena.

Biografia

Wczesne lata

Jako dziecko był jednym z uczniów Jedi w świątyni na Coruscant, jednak żaden mistrz nie wziął go na padawana i Sacrev musiał przejść do Korpusów Rolniczych. W Korpusach spędził całą wojnę klonów, aż do Czystki Jedi, kiedy to został schwytany i dowieziony na Byss. Tam Darth Vader zwrócił na niego uwagę, kiedy rekrutował spośród więźniów przyszłych Inkwizytorów. Tajemnicą pozostaje, dlaczego Quest nie wszedł w skład Inkwizycji, jednak najprawdopodobniej był za słaby jak na jej standardy. Dołączył natomiast do orszaku Imperatora, który mimo wszystko zrobił użytek z jego talentów i mianował go swoją Ręką.

W służbie Imperium

Quest posiadał nieprzeciętne talenty dyplomatyczne i wysoką charyzmę, dzięki czemu znakomicie brylował na salonach Coruscant, łatwo zawiązując poszczególne sojusze i równie łatwo je zrywając. W tajemnicy zaś wykonywał dla Palpatine'a charakterystyczne dla siebie zadania. Tajemnicą pozostaje, w jaki sposób Quest wszedł w skład Rządzącego Kręgu i dowiedział się o istnieniu innych Rąk oraz jak na to zareagował; był dość domyślny, mógł więc podejrzewać fakt istnienia innych podobnych agentów już wcześniej. Istotne jest natomiast, że był członkiem Rady bardzo długo, bowiem aż do śmierci Plapatine’a nad Endorem w 4 ABY. W międzyczasie doszło do jego spotkania z Rogandą Ismaren, którego szczegóły nie są znane; wiadomo jedynie, że to właśnie Sarcev był ojcem syna Rogandy, Ireka, urodzonego w 3 BBY. Po bitwie o Endor Quest poparł Sate'a Pestage'a w jego dążeniach do przejęcia władzy nad Imperium Galaktyczne, przeciwstawiając się reszcie Rady. Kiedy jednak Pestage podstawił swojego klona, i kiedy ten klon zaczął zdradzać oznaki pomieszania zmysłów, Quest zmienił zdanie i odsunął się w cień, zostawiając walkę o władzę Radzie i Ysannie Isard. Nie przestał jednak planować, jak samemu dostać się na szczyt. Śmierć Imperatora otworzyła przed nim pewne możliwości, których był doskonale świadom, musiał tylko zebrać środki i wpływy, by je wykorzystać. Plotka głosiła, że wtedy Quest sprzymierzył się z Carnorem Jaxem i to jego referencje pozwoliły mu dostać się na tyle blisko Imperatora, by Jax mógł przyczynić się do jego śmierci. Prawda była jednak inna; za Jaxem stała bowiem Lumiya, inna Ręka Imperatora.

Upadek i śmierć

Sarcev nigdy nie zdobył środków do przejęcia władzy, które planował. Gdy zaś odrodzony Imperator przeprowadził kontrofensywę, Quest – jak wszyscy w tym okresie – przysiągł mu wierność. Bardziej sobie jednak tym zaszkodził, niż pomógł; po śmierci sklonowanego Palpatine’a Rada Tymczasowa schwytała Questa, torturowała go przez około miesiąc czasu i porzuciła na Nar Shaddaa, bez wpływów i możliwości, by tam dokonał żywota. Od tej pory niewiele było o nim wiadomo. W końcu 12 lat później, w 22 ABY, na jego ślad wpadł Jeng Droga, inna Ręka Imperatora, wierzący bezkrytycznie w plotkę, jakoby to Quest stał za śmiercią Palpatine’a. Droga nasłał więc na Sarceva Ailyn Vel, domniemaną córkę Boby Fetta. Vel schwytała Questa, a egzekucji dokonał Droga osobiście.

Ciekawostki

  • Jakkolwiek ojcostwo Ireka jest pewne, sama Roganda Ismaren przez dłuższy czas utrzymywała, iż ojcem jej syna był sam Imperator Palpatine.
  • Idąc za artykułem Abela G. Peñy, można domniemywać, iż plotkę o udziale Questa w śmierci Imperatora rozpuściła Lumiya, ówczesna mistrzyni Carnora Jaxa, która chciała w ten sposób pozbyć się Sarceva i odciągnąć podejrzenia od swojego ucznia, który odpowiadał za wady ostatniego klona.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!