Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Jorj Car'das

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Jorj.jpg
Jorj Car'das
Data i miejsce narodzin: około 50 BBY
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Piwne
Jorj Car'das był przedstawicielem rasy ludzkiej pochodzącym z Korelii. Według chronologii pierwszy raz pojawił się jeszcze na długo przed rozpoczęciem galaktycznej wojny domowej. Swój wkład miał też w późniejsze dzieje, między innymi w podpisanie pokoju między Nową Republiką a resztkami Imperium w 19 ABY

Biografia

Poza Galaktykę - 27 BBY

Jako młody nawigator Jorj służył na statku Dubraka Qennto, Łowcy Okazji. Podczas ucieczce przed statkiem Hutta Proggi, wykonali skok w nadprzestrzeń, bez ustalenia wcześniejszych współrzędnych i wylądowali w Przestrzeń Chissów. Tam ich wybawcą okazał się młody komandor Chissańskiej Espansywnej Floty Obronnej Mitth'raw'nuruodo, bardziej znany jako Thrawn. Jednak wybawienie z opresji nie znaczyło dla załogi Łowcy Okazji wolności.

Jorj, jego dowódca Dubrak Qennto, a także ostatni członek wybawionej załogi, pilotka Marisia Ferasia, zostali zabrani do bazy wojskowej na Crustai. Tam Jorj i Thrawn zostali przyjaciółmi. Jorj uczył Thrawna Basicu, a ten drugi odwdzięczał mu się nauką języka Chissów - Cheunch. Jorj w tym czasie uczestniczył w bitwie z Vagaari podczas której to Thrawn zdobył emiter pola grawitacyjnego, w potyczce z dwoma okrętami Federacji Handlowej, a następnie znowu w bitwie z Vagaari, tyle tylko że tym razem w tej bitwie brał udział statek wysłany ze Starej Republiki, który miał skolonizować nieodkryte tereny - Pozagalaktyczny Lot. W przypadku wszystkich tych bitew, Jorj był tylko gościem Thrawna na mostku dowodzenia. Po tej ostatniej bitwie, podczas której Pozagalaktyczny Lot został zniszczony, a Vagaari prawie doszczętnie zniszczeni, Car'das dostał w posiadanie statek dowodzenia Federacji Handlowej i miał za zadanie wrócić do Republiki i z ukrycia zdobywać informacje, a następnie je przechowywać.

Źródła