Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Klon z plecakiem odrzutowym

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
JetTrooper.png
Klon z plecakiem odrzutowym
Data założenia 22 BBY
Wyposażenie
Przynależność



Klony z plecakami odrzutowymi były zwykłymi żołnierzami, wyposażonymi jedynie w plecaki, umożliwiające unoszenie się nad polem bitwy i ostrzeliwaniem wroga z powietrza.

Charakterystyka

Klony 501 Legionu, wykorzystujące plecaki odrzutowe podczas bitwy o Christophsis.

Jedyną rzeczą odróżniającą tych żołnierzy od pozostałych klonów był plecak odrzutowy, umożliwiający unoszenie się nad polem bitwy i ostrzeliwanie droidów bojowych z powietrza. Wykorzystywali oni blastery DC-15S (DC-15A były zbyt duże i – w przypadku klonów z plecakami odrzutowymi - nieporęczne), detonatory termiczne oraz granaty jonowe.

Bardzo podobną grupą były klony-spadochroniarze. Te jednak miały silniki repulsorowe, posiadające znacznie mniej paliwa, oraz pancerze ciśnieniowe, umożliwiające skoki z większych wysokości, niż u klonów z plecakami odrzutowymi. W przypadku spadochroniarzy repulsory miały pomagać podczas desantu, a plecaki odrzutowe wykorzystywane były podczas walki do pokonywania przeszkód, np. murów obronnych, oraz ostrzału z powietrza.

Klon w pancerzu drugiej fazy.

Zazwyczaj plecaki odrzutowe wykorzystywali okazyjnie zwykli żołnierze, jednak istniały formacje Wielkiej Armii Republiki, słynące z walki z użyciem tego rodzaju sprzętu. Jedną z nich była drużyna Wolfpack, dowodzona przez komandora Wolffe'a i sierżanta Sinkera, należąca do 104 Batalionu.

Zobacz też

Źródła