Krismo Sodi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Krismo.png
Krismo Sodi
Miejsce pochodzenia: Quarzite
Rasa: Kage
Wzrost: 189 cm
Kolor włosów: Ciemnobrązowe
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Szary
Przynależność: Wojownicy Kage
Krismo Sodi to dowódca wojowników rasy Kage, żyjący w okresie wojen klonów. Miał on siostrę Plumę Sodi, o którą bardzo dbał.

Historia

Uzbrojony Krismo.

W roku 20 BBY siostra Krisma została porwana przez tyrana Otuę Blanka, który władał jego ojczystą planetą, Quarzite. Dziewczyna miała zostać jego żoną. Gdy Sodi dowiedział się co uczynił Blank, natychmiast ruszył w pościg za pociągiem, w którym porywacze przewozili jego młodszą siostrę. Razem ze swoimi kompanami, dosiadając milodonów, Krismo dogonił pojazd i rozpoczął abordaż. Jednakże w środku czekali na nich łowcy nagród, z większością których sobie poradzili. Krismo osobiście pokonał komandora Rigosso. Okazało się, że najemnicy nie wiedzieli, że mają dostarczyć małą dziewczynkę w ręce tyrana. Zaraz po tym jak odparli atak wojowników Kage, łowcy nagródpoznali prawdę. Pluma, już uwolniona ze skrzyni, w której była przetrzymywana, zarzuciła Ventress, że nie obchodzi jej los jej oraz jej ludu. Asajj zmieniła zdanie i oddała dziewczynkę bratu za pewną ilość pieniędzy.

Osobowość i umiejętności

Przyszedłem po to, co moje!
— Krismo do komandora Rigosso tuż przed jego śmiercią.

Krismo miał silną osobowość. Gdy obrał jakiś cel, dążył do niego. Mimo iż zabijał z zimną krwią, potrafił docenić przyjaźń i rodzinę. Bardzo dobrze umiał walczyć oraz rzucać swymi elektroostrzami, unikać pocisków i walczyć wręcz. Często wykorzystywał umiejętności akrobacyjne typowe dla jego rasy.

Ciekawostki

  • Jako przywódca Kage Krismo nosił zbroję ozdabianą złotymi elementami.
  • Krismo posiadał dwa tatuaże: jeden w kształcie półkola na brodzie i w kształcie litery S zaczynający się u nasady nosa.

Źródła