Quarzite

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Quarzite
Astrografia
Region: Wewnętrzne Rubieże
Układ: Układ Quarzite
Geografia
Typ: Skalista
Klimat: Zimny
Dominujący krajobraz: Pustkowia, kryształowe podziemia
Ważne miejsca: Stacja Quarzite, Pałac Otuy Blanka
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Rząd: Dyktatura, anarchia
Struktura demograficzna: Beluganowie, Kage
Przynależność: Neutralna
Quarzite to duża planeta zachowująca neutralność podczas wojen klonów. W podziemiach planety toczyła się zawzięta walka między dwoma inteligentnymi rasami zamieszkującymi Quarzite.

Charakterystyka

Podziemia planety.

Na powierzchni Quarzite panowało bardzo niskie ciśnienie, próba wylądowania na jej powierzchni skończyłaby się natychmiastową implozją. Dlatego życie świata rozwijało się w podziemiach. Rozwinęły się tam dwie inteligentne rasy, Beluganowie i Kage, oraz olbrzymie zwierzęta, milodony.

Historia

Beluganom przewodził potężny dyktator Otua Blank, który terroryzował całą ludność, w związku z czym druga rasa sprzeciwiła się jego rządom tworząc zorganizowaną grupę anarchistyczną. Konflikt zaostrzył fakt iż przywódca Belugan porwał siostrę lidera Kage, Plumę Sodi.

Do pomocy z przewiezieniem Plumy do pałacu Otuy Blanki komandor Rigosso przeznaczył swoich dwóch podwładnych oraz łowców nagród: C-21 Highsingera, Dengara, Bobę Fetta, Asajj Ventress, Latts Razzi i Bosska.

Cała grupa wsiadła do pociągu, który miał zawieźć ich na miejsce. Spora grupa wojowników Kage dogoniła pojazd na swoich milodonach. Atakujący powoli pozbywali się łowców i Belugan. Najemnicy zostali wyrzuceni z pociągu, nie licząc Ventress i Boby, za to wszyscy podwładni Blanka zginęli. Krismo Sodi osobiście zajął się komandorem Rigosso.

Wkrótce Kage zrezygnowali z walki, zostawiając rodzeństwo Sodi, Asajj i Fetta samych w pociągu. Pluma powiedziała zabójczyni, że robi to tylko dla pieniędzy i nie obchodzi ją los jej i jej rodziny. Kobieta przyznała jej rację. Jednak zmieniła plany, dzięki czemu miała podwójny zysk.

Po dotarciu na miejsce Asajj dostarczyła skrzynię, w której była więziona dziewczynka. Okazało się, że miała być ona żoną dyktatora. Ventress odebrała zapłatę, pospiesznie wsiadła do pociągu i odjechała. Okazało się, że zamiast młodej Kage w środku znajdował się Boba. Zabójczyni oddała Plumę rodzinie za pewną ilość kredytów.

Źródła