Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Beluganowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Major Rigosso - przedstawiciel rasy Belugan.
Beluganowie to rdzenna rasa planety Quarzite zamieszkująca jej kryształowe podziemia. Oprócz nich na planecie rozwinęła się jeszcze inna inteligentna rasa, Kage. Pomiędzy mieszkańcami planety dochodziło do licznych konfliktów.

Charakterystyka

Belugan cechowało posiadanie aż ośmiu warg i czterech ust. Podczas wydawania poszczególnych dźwięków Beluganowie otwierali jedną, lub dwie pary ust. Posiadali jednak tylko dwie szczęki, w których znajdowały się żółtawe zęby. Po bokach głowy wyrastały niebieskie lub czerwone grzebienie. Ich długie palce były zakończone ostrymi pazurami. Nie posiadali owłosienia. Ich źrenice miały czarny kolor i miały one podłużny kształt.

Historia

Podczas wojen klonów Beluganowie walczyli z Kage, którym nie spodobała się okrutna dominacja sąsiadów. Planetą rządził dyktator Otua Blank, nie przejmujący się losem swoim obywateli. Niezadowolenie Kage z czasem doprowadziło to do wybuchu wojny domowej.

Około roku 20 BBY siostra Krisma Sodi, lidera Kage, została porwana, jednak z pomocą Asajj Ventress udało mu się uratować dziewczynkę przed przymusowym małżeństwem z Blankiem.

Źródła

  • Wojnyklon.png  Nagroda (Pierwsze pojawienie)