Marvel Comics

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Logo Marvel Comics.

Marvel Comics to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się publikowaniem komiksów, które wchodzi w skład Marvel Entertainment. Swoją działalność prowadzi od 1939 roku, kiedy to istniało pod nazwą Timely Comics. Od 31 grudnia 2009 roku stanowi część The Walt Disney Company.

Historia

Marvel Comics zadebiutowało w świecie Gwiezdnych wojen w roku 1977, kiedy to rozpoczęło publikowanie pierwszej legendarnej serii komiksowej pod tytułem: Star Wars. Historia zawierała 107 zeszytów i została zakończona w roku 1986. Kolejne publikacje Marvela to serie Ewoks i Droids, których zakończenie nastąpiło w roku 1987.

Następnie Marvel Comics utraciło licencję na wydawanie komiksów ze świata Gwiezdnych wojen, którą przejęło Dark Horse Comics publikując w 1991 roku serię Mroczne Imperium.

W roku 2009, The Walt Disney Company przejął firmę Marvel, a w roku 2012 kupił Lucasfilm Ltd..

3 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen ogłoszono, iż Marvel Comics przejmie prawa do wydawania komiksów po wydawnictwie Dark Horse, które traciło licencję z początkiem 2015 roku.[1]

Pierwszą serią komiksową wydaną przez Marvel Comics po odzyskaniu praw do publikacji po ponad dwudziestu latach, był wydawana seria Star Wars.

Obecnie wydawane

Serie

Mini-serie

Plany wydawnicze

Mini-serie

Pojedyncze zeszyty

Wydane komiksy

Serie

Mini-serie

Pojedyncze zeszyty

Anulowane

Mini-serie

Przypisy

Linki zewnętrzne


Komiksy Marvel Comics
[Pokaż/Ukryj]