Star Wars: Szpieg Rebelii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars: Szpieg Rebelii
Star Wars Annual 1
Scenariusz: Kieron Gillen[1]
Ilustracje: Angel Unzueta[1]
Kolory: Paul Mounts
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce: John Cassaday[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
9 grudnia 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska
9 grudnia 2016
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: One-shot
Seria/Cykl: Star Wars
Następny: Star Wars: Leia w ukryciu
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY


Star Wars: Szpieg Rebelii (Star Wars Annual 1) to specjalny zeszyt serii Star Wars wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych 9 grudnia 2015 roku. W Polsce został wydany 9 grudnia 2016 roku na łamach Star Wars Komiks 6/2016 wydawnictwa Egmont Polska. Komiks jest częścią kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. Scenariusz komiksu opracował Kieron Gillen, za rysunki odpowiada Angel Unzueta, a okładkę stworzył John Cassaday.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Galactic espionage hits the Empire- hard! Eneb Ray has been undercover in the Imperial bureaucracy for years...but now, he's the only chance to save Rebel sympathetic senators!(Marvel Comics, 2015[1])

Streszczenie

Na Coruscant przylatuje rebeliancki agent Eneb Ray. Udaje on imperialnego sojusznika o imieniu Tharius Demo. Kiedy przychodzi do swojego apartamentu, nawiązuje połączenie hologramowe z księżniczką Leią. Namawia go ona do pomocy w uwolnieniu senatorów, czekających na egzekucję w więzieniu Arrth-Eno. Eneb początkowo stwierdza, że jest to niemożliwe, lecz po zapewnieniach Lei, że wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik, daje się namówić na ryzykowną akcję. Podpięty hakiem do transportowca, dolatuje do więzienia. Zeskakuje na jedna z platform, po czym wspina się coraz wyżej, aż dociera do włazu wentylacyjnego. Wychodzi z niego nad jednym z korytarzy, po czym atakuje strażnika i otwiera cele senatorów. Już chce uciekać, kiedy to jedna z senatorek, Nadea Tural, mówi mu, zę niedługo będzie tu Palpatine. Eneb decyduje się go pojmać. Idzie do centrum dowodzenia i zamyka przebywających tam oficerów w magazynku, z wyjątkiem jednej, Coleet, która twierdzi, że także jest szpiegiem. Razem kontaktują się z Leią i namawiają ją na przeprowadzenie ryzykownej akcji. Księżniczka postanawia przysłać do niego jak najwięcej innych szpiegów. Kiedy ci docierają na planetę, wraz z Enebem przebierają się w szaty senatorów i razem z kilkoma z nich, idą do nieświadomego niczego Palpatine'a, który ma przeprowadzić ich egzekucję, podczas gdy Coleet dowodzi wszystkim z centrum dowodzenia. W momencie dostrzeżenia imperatora, otwierają ogień i zaczyna się bitwa z jego strażnikami. Kiedy Palpatine zdaje sobie sprawę z tego, że jest w niebezpieczeństwie, odpala swoją Platformę repulsorową i wylatuje z pomieszczenia dachem, lecz Eneb w porę podczepia się do niej i wylatuje razem z nim. Docierają na górę, gdzie Palpatine zaczyna biec w stronę promu. W tym momencie Ray otwiera ogień ze swojego blastera i zabija go. Nagle nad nim pojawia się prom, z którego wychyla się Palpatine. Okazuje się, że osoba którą zabił, była jedynie sobowtórem. Eneb wskakuje na statek, po czym imperator wysadza więzienie w powietrze, a następnie razi rebelianta błyskawicą Mocy. Puszcza się statku, lecz kiedy spada, udaje mu się trafić hakiem o taksówkę powietrzną. Nic jednak z tego nie wynika i spada na ziemię. Przechodząc ulicami Galactic City widzi jak Palpatine nadaje w holonecie wiadomość o tym, że Rebelia wykorzystała senatorów, a kiedy stali się nieprzydatni, brutalnie ich zabiła. Ray idzie do hangaru i zabierając swój statek opuszcza Coruscant.

Zawartość

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 9 grudnia USA --- Marvel Comics 40 stron Druk (miękka) 4.99 USD
2016, 9 grudnia Polska --- Egmont Polska
(w Star Wars Komiks 2/2017)
40 stron Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]