Star Wars 15: Z dzienników Bena Kenobiego

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars 15:
Z dzienników Bena Kenobiego
Star Wars 15:
From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: Mike Mayhew[1]
Kolory: Mike Mayhew
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
20 stycznia 2016[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
9 grudnia 2016
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 15 z 75
Poprzedni: Star Wars 14: Osaczony Vader, część 5
Następny: Star Wars 16: Rebelianckie więzienie, część 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 10 BBY


Star Wars 15: Z dzienników Bena Kenobiego (org. Star Wars 15: From the Journals of Old Ben Kenobi) to piętnasty zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 20 stycznia 2016 roku. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki odpowiada natomiast Mike Mayhew. Jest to drugi numer specjalny przedstawiający przygody Bena Kenobiego na Tatooine. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group.

W Polsce komiks pojawił się 9 grudnia 2016 roku nakładem wydawnictwa Egmont Polska wraz z historią Star Wars: Rebelianckie więzienie w sześćdziesiątym szóstym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
FROM THE JOURNALS OF OBI-WAN KENOBI. Another tale of Obi-Wan's exile on Tatooine! Owen Lars took Luke in...but he refused to let Ben be part of his life. Why? What trouble could have been stirred up by Ben protecting Luke?(Marvel Comics, 2016)[1]
Tłumaczenie nieoficjalne
Z zapisków Obi-Wana Kenobiego. Kolejna opowieść o wygnaniu Obi-Wana na Tatooine! Owen Lars przygarnął Luke'a... ale odmówił Benowi bycia częścią jego życia. Dlaczego? Jakie kłopoty mógł sprawić chroniący Luke'a Ben?

Streszczenie

Luke Skywalker pokazuje swoim przyjaciołom jak szybko potrafi latać Skyhopperem swoich wujków. Z zawrotną prędkością wlatuje do Kanionu Żebraków, co obserwuje z jednej ze skał Obi-Wan Kenobi. Przeczuwa on, że coś się stanie, kiedy po chwili statek rozbija się. Gdy Luke wraca z pojazdem na farmę Larsów, jego wujek, Owen, karci go i zakazuje mu kiedykolwiek latać więcej ich statkiem. Chłopiec próbuje zaoferować mu, że naprawi uszkodzony pojazd, jeśli tylko zdobędzie części. W tym czasie Obi-Wan odnajduje Jawów. Słyszał on o ich wcześniejszych sprzeczkach z Tuskenami, więc zaoferował im swoją, w zamian za potrzebne części. W nocy medytuje przy ich piaskoczołgu, wyczekując na atak. Kiedy przybywają przeciwnicy rozpoczyna się walka, w wyniku której wielu z nich umiera, a ci którym udało się przeżyć, uciekają. Następnego dnia idzie z nimi do miasta i każe Jawom dać części Luke'owi. Chłopak nie wie o co chodzi, więc uznaje, że kupił je wujek. Kiedy Kenobi je w domu kolacje, przychodzi do niego Owen. Wścieka się, że Jedi wtrąca się w ich życie. Oddaje mu części i nakazuje trzymać się od Luke'a z daleka. Tym czasem w swoim pałacu Jabba przyjmuje Wookieego, imieniem Czarny Krrsantan. Przekonuje on Hutta, że warto dać mu zlecenie, pokonując jego strażników. Nakazuje on odnaleźć Obi-Wana i sprowadzić go do pałacu.

Zawartość

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2016, 20 stycznia USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2016, 9 grudnia
(w Star Wars Komiks 6/2016)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Star Wars (2015-) #15 na stronie Marvel.com

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]