Star Wars 10: Walka na Księżycu Przemytników, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars 10:
Walka na Księżycu Przemytników, część 3
Star Wars 10:
Showdown on the Smuggler's Moon, Part III
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: Stuart Immonen[1]
Kolory: Justin Ponsor
Tusz: Wade Von Grawbadger
Litery: Chris Eliopoulos
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
7 października 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
9 czerwca 2016
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 10 z 75
Poprzedni: Star Wars 9: Walka na Księżycu Przemytników, część 2
Następny: Star Wars 11: Walka na Księżycu Przemytników, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[2]


Star Wars 10: Walka na Księżycu Przemytników, część 3 to dziesiąty zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 7 października 2015 roku. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki odpowiada natomiast Stuart Immonen. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. W Polsce komiks został wydany 9 czerwca 2016 roku w sześćdziesiątym trzecim numerze magazynu Star Wars Komiks, nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Przekładu dokonał Jacek Drewnowski.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Luke Skywalker...imprisoned! His friends race across the galaxy to save him before he enters... THE ARENA OF DEATH![1](Marvel Comics, 2015)
Tłumaczenie nieoficjalne
Luke Skywalker uwięziony! Jego przyjaciele spieszą przez galaktykę by ocalić go zanim wejdzie na arenę śmierci!

Streszczenie

Na pokładzie Volt Cobry, Han Solo, Leia Organa i Sana Starros uciekają przed pościgiem imperialnych wojsk. Właścicielka statku stwierdza, że Organa nie wygląda na księżniczkę, lecz na pewno strzela jak takowa. W odpowiedzi na to, Leia ubolewa, że dotychczas musiała radzić sobie z jednym Solo, a teraz towarzyszy jej dwójka. Jej słowa powodują, że Han kolejny raz przypomina, iż Sana nie jest jego żoną. Starros upomina towarzyszy, by mniej się kłócili, a bardziej skupili się na walce, podczas gdy ona będzie przygotowywać skok w nadprzestrzeń. Gdy wypowiada to zdanie, następuje awaria hipernapędu, co Leia kwituje porównaniem Volt Cobry do Millennium Falcona. Właścicielka statku dochodzi do wniosku, że księżniczka leciała frachtowcem przemytnika, dlatego mówi, iż ten błędnie uznaje swój pojazd za najszybszy w galaktyce, gdyż takowy posiada ona. Po jej słowach, hipernapęd odzyskuje sprawność, dlatego kobieta wprowadza Cobrę w nadprzestrzeń.

Sana Starros wprowadzą Volt Cobrę w nadprzestrzeń.

Na Nar Shaddaa, na pokładzie Millennium Falcona, C-3PO zwraca się do Chewbacci mówiąc, iż księżyc jest jeszcze gorszy niż sobie to wyobrażał. Wookiee odpowiada mu, że takie warunki bardziej mu odpowiadają niż pomieszczenie pełne istot w eleganckich strojach. Słysząc to, droid wyraża zaniepokojenie o swego towarzysza, a następnie stwierdza, iż ten będzie zdolny samodzielnie odnaleźć Luke'a Skywalkera. Jego wypowiedź wywołuje u Chewie'ego wybuch śmiechu.

Po wylądowaniu na powierzchni księżyca, przemierzając ulice, Threepio zwraca się do grupy droidów z pytaniem czy nie widziały R2-D2. Ku jego radości, maszyny informują go, że spotkały astromecha, po czym oferują pomoc we wskazaniu drogi. Protokolant wyraża zadowolenie i bez wahania podąża za nieznajomymi. Gdy po chwili dociera do ślepej uliczki, stwierdza, że musieli pomylić drogę. Podczas jego wypowiedzi, towarzyszące mu roboty postanawiają go zaatakować i sprzedać handlarzom złomu, w nadziei na otrzymanie zapłaty w postaci kąpieli w oleju. Zanim udaje im się zadać cios, zostają zaatakowane przez Chewbaccę, który rozrywa je na części. Podczas gdy Wookiee niszczy nieprzyjaciół, C-3PO mówi im, by pomogły w poszukiwaniu ich znajomego.

Luke Skywalker trenuje z Kreelem w pałacu Grakkusa.

Na arenę w pałacu Grakkusa zostaje wprowadzony Luke Skywalker. Idąc w kajdanach, młodzieniec spotyka sługę Hutta, który informuje go, że otworzenie holokronu nie czyni z niego Jedi. Rebeliant odpowiada mu, że nigdy nie uważał się za takowego. Jego rozmówca kontynuuje konwersację, stwierdzając, że Grakkus polecił mu przygotowanie go na widowiskową śmierć. Słysząc to, Skywalker odparowuje mu, iż nie przyniesie rozrywki Huttowi. Sługa się z tym nie zgadza, mówiąc, że może zaoferować wiedzę, której chłopak tak bardzo pragnie. Luke informuje go, że nie potrzebuje takiego rodzaju nauk, po czym kieruje się w stronę wyjścia z areny. Zostaje zatrzymany słowami, że świątynia Jedi na Coruscant stała się Pałacem Imperialnym, a znaczna część dziedzictwa Jedi znajduje się w posiadaniu Grakkusa. Gdy rozmówca Skywalkera kończy swą wypowiedź, uwalnia go z kajdanek, po czym oddaje mu jego miecz świetlny. Chłopak pyta co powstrzyma go przed odejściem. Jego towarzysz informuje go, że on to uczyni, a także towarzyszące mu droidy IG-100 MagnaGuard. Dodaje też, że skarby Jedi w magazynie Grakkusa stają się bezużyteczne, dlatego pośpiesza Luke'a by jak najszybciej zaczął z nim trenować walkę. Gdy ten to słyszy, atakuje przeciwnika, lecz błyskawicznie zostaje powalony na ziemię. Leżąc, zostaje poinstruowany, by przy kolejnej próbie postarał się nie zginąć tak łatwo.

Poszukując R2-D2 i Skywalkera, Chewbacca i C-3PO trafiają do miejscowej kantyny. W jej wnętrzu zwracają się do bywalców o pomoc w odnalezieniu towarzyszy, gdyż jak mówią, słyszeli o pojmaniu ich przez Grakkusa. Threepio oznajmia, że wszelkie wsparcie będzie docenione, na co reaguje barman. Zabrak odbiera ich obecność za groźbę, dlatego wyraża opinię, iż w swym lokalu nieprzychylnie patrzy na droidy i na Wookieech. Gdy Chewbacca słyszy jego wypowiedź, informuje zebranych, by znaleźli sobie inny lokal, jeśli chcą zachować pełne zdrowie fizyczne. C-3PO stwierdza, że bywalcy nie zrozumieli, dlatego postanawia przetłumaczyć to na inny język.

Chewbacca i C-3PO szukają Luke'a Skywalkera na Nar Shaddaa.

Na arenie w pałacu Grakkusa, Luke Skywalker walczy z IG-100 MagnaGuardami. Na wyższych poziomach obiektu, Hutt w towarzystwie swego sługi obserwują wysiłki chłopaka. Gospodarz pyta swego towarzysza o postępy więźnia. W odpowiedzi słyszy, iż Skywalker jest silny Mocą, lecz nie poczynił wielkich postępów. Grakkus nie przejmuje się tym, gdyż trzyma Luke'a by uśmiercić go w widowiskowy sposób. Podążając z towarzyszącym mu mężczyzną w głąb pałacu, Hutt prezentuje mu bestię, z którą niedoszły Jedi będzie musiał się zmierzyć. Gdy instruktor rebelianta widzi co przygotował dla niego jego pan, stwierdza, że nikt nie przetrwa walki z takim stworzeniem. Grakkus przyjmuje jego wypowiedź z zadowoleniem, oznajmiając iż otrzymają krew i miecze świetlne.

Na pokładzie Volt Cobry, Sana Starros stwierdza, iż uważała poślubienie jej za najbardziej szaloną decyzję jaką podjął Han, do chwili gdy dowiedziała się iż ten został rebeliantem. Solo daje upust swemu zniecierpliwieniu i pyta o prawdziwy powód przybycia kobiety. Ta informuje go, iż chce po prostu odzyskać męża, dlatego przypomina mu wydarzenia ze Stenness. Do ich rozmowy wtrąca się Leia, która informuje ich, że otrzymała wiadomość od rebelianckiej floty o kłopotach Luke'a na Nar Shaddaa, dlatego stwierdza, iż muszą się tam udać. Słysząc jej słowa, Han zastanawia się co młodzieniec robi na powierzchni księżyca, a Sana oznajmia iż nie skieruje Cobry do miejsca jego pobytu. Organa nie daje za wygraną, dlatego stwierdza, że jako przemytnik Starros zależy tylko na pieniądzach. Jej rozmówczyni zaprzecza jej, oznajmiając, że jedyne czego chce to odzyskać małżonka. Słysząc jej żądanie, pomimo protestów Hana, księżniczka wyraża na nie zgodę.

Leia Organa przekonuje Sanę Starros by leciała na Nar Shaddaa.

Na Nar Shaddaa, na dachu jednego z budynków, trzymając za nogę zabrackiego barmana, Chewbacca przesłuchuje go w poszukiwaniu informacji. Przestraszony mężczyzna podaje kierunek, który Wookiee i towarzyszący mu droid powinni obrać, a gdy C-3PO odnajduje właściwy punkt, więzień dodaje, iż jak najszybciej powinni skierować się do pałacu Grakkusa, gdyż mogą nie zdążyć przed egzekucją Luke'a. Słysząc ostrzeżenie, Chewie puszcza właściciela kantyny, po czym wraz z Threepio kieruje się w podanym kierunku.

W innym miejscu na powierzchni księżyca, nieznany Gunganin informuje Dengara, że zauważył obecność Chewbacci. Stwierdza, iż w pobliżu Wookiee'ego zawsze znajduje się Han Solo, dlatego liczy na wdzięczność łowcy nagród za udzielone wskazówki. Mężczyzna przyznaje, że jest wdzięczny, a następnie pyta gdzie znajdzie Chewbaccę.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 7 października USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2016, 9 czerwca
(w Star Wars Komiks 3/2016)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]