Star Wars 11: Walka na Księżycu Przemytników, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars 11:
Walka na Księżycu Przemytników, część 4
Star Wars 11:
Showdown on the Smuggler's Moon, Part IV
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: Stuart Immonen[1]
Kolory: Justin Ponsor
Tusz: Wade Von Grawbadger
Litery: Chris Eliopoulos
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
4 listopada 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
9 czerwca 2016
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 11 z 75
Poprzedni: Star Wars 10: Walka na Księżycu Przemytników, część 3
Następny: Star Wars 12: Walka na Księżycu Przemytników, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[2]


Star Wars 11: Walka na Księżycu Przemytników, część 4 to jedenasty zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 4 listopada 2015 roku. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki odpowiada natomiast Stuart Immonen. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. W Polsce komiks został wydany 9 czerwca 2016 roku w sześćdziesiątym trzecim numerze magazynu Star Wars Komiks, nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Przekładu dokonał Jacek Drewnowski.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Chewbacca Unleashed! Skywalker in chains! Han Solo...with a ball and chain?!?[1](Marvel Comics, 2015)
Tłumaczenie nieoficjalne
Chewbacca bez zahamowań! Skywalker w kajdanach! Han Solo... z kulą na łańcuchu?

Streszczenie

Na Nar Shaddaa, C-3PO obserwuje tłum nadciągający do pałacu Grakkusa. Droid protokolarny stwierdza, że wtargnięcie do budynku niepostrzeżenie jest całkowicie niemożliwe. Towarzyszący mu Chewbacca oznajmia, że w razie potrzeby wywalczą sobie wejście, co jego rozmówca niezwłocznie nazywa nierozważnym zachowaniem. Nieoczekiwanie, Wookiee zostaje zaatakowany i porażony ładunkiem elektrycznym przez Dengara. Łowca nagród zwraca się do Threepio z pytaniem gdzie znajdzie Hana Solo, a gdy ten odpowiada, że nie wie, żąda by się z nim skontaktował. Droid oznajmia, że spełni jego prośbę, lecz pamiętając uratowanie go przez Wookiee'ego na Cymoon 1, postanawia odczepić energowstrząs, który razi go wiązkami energii. Gdy to czyni, przyjmuje na siebie ładunek energetyczny i pada na ziemię. W tej samej chwili podnosi się Chewbacca, który natychmiast rzuca się na Dengara.

Dengar i Chewbacca tuż przed ich walką na Nar Shaddaa.

W pałacu Grakkusa, Hutt pyta Luke'a Skywalkera czy przygotował się na śmierć. Kontynuując wypowiedź, dodaje, że zebrał na arenie spory tłum, który przybył zobaczyć porażkę ostatniego Jedi. Chłopak pyta swego oprawcę co się stanie gdy wygra, na co ten odpowiada mu, że taki rozwój wydarzeń jest niemożliwy, gdyż wtedy zginie w bardziej bolesny sposób, a jego ciało posłuży za trofeum obok innych reliktów Jedi. Mówiąc to, Grakkus pokazuje Skywalkerowi dzienniki Bena Kenobiego, mówiąc, że zostały znalezione w statku, którym ten przybył na Nar Shaddaa. Widok pamiątki w rękach nieprzyjaciela wywołuje u młodzieńca gniew. Obserwując go, Hutt uznaje, że przez poddawanie się takim emocjom jest z niego marny Jedi. Następnie poleca Kreelowi, by dał więźniowi miecz świetlny, a gdy ten to czyni, zostają otwarte wrota areny. Gdy Skywalker wkracza na pole walki, zostaje przedstawiony jako wielki wojownik. Zaraz po nim zostaje wprowadzony jego przeciwnik, na którego widok rebeliant doznaje szoku. Gdy spiker ogłasza, początek starcia, Luke uruchamia miecz świetlny.

Han Solo stara się wytłumaczyć Leii Organie swój związek z Saną Starros.

W nadprzestrzeni, Han Solo mówi Leii Organie, że nie chce nigdzie lecieć z Saną Starros, podkreślając, iż nie jest ona jego żoną. Przemytnik stara się wszystko wyjaśnić, lecz księżniczka zwraca się do drugiej kobiety prosząc, by poinformowała ją gdy dotrą na Nar Shaddaa. Sana wyraża na to zgodę, przez co Leia zamyka się w jednej z kajut. Pod drzwiami pomieszczenia, Han przyznaje, że poślubił właścicielkę Volt Cobry w ramach przekrętu, który wykonywał na Stenness, lecz dla niego nie był to prawdziwy ślub. Gdy to mówi, wchodzi do kabiny, lecz zastaje ją pustą, przez co zrezygnowany siada na podłodze, stwierdzając, że przydałby mu się Chewbacca.

Na Nar Shaddaa, Wookiee walczy z Dengarem. Wykorzystując swą siłę i brutalność, Chewie dzielnie stawia czoła łowcy nagród, który co rusz atakuje go innym rodzajem broni. Wiedząc, że w uczciwej walce nie odniesie zwycięstwa, Dengar detonuje za plecami swego przeciwnika ładunek wybuchowy, przez co ten pada oszołomiony na ziemię. Łowca stwierdza, że wykorzysta Chewbaccę jako wabik na Hana Solo, dlatego postanawia torturować go w taki sposób, by zmusić go do krzyku.

Na arenie w pałacu Grakkusa, Luke walczy z Kongiem. Używając otrzymanego miecza świetlnego, tnie po jednej z mechanicznych kończyn przeciwnika, jednakże okazuje się ona odporna na działanie jego broni. W innej części obiektu, Grakkus rozmawia z Kreelem nad losem walczącego chłopaka. Hutt zastanawia się czy jego sługa nie ma słabości do skazanego na śmierć i czy nie chciałby go ocalić. Kontynuując stwierdza, że Skywalker nie jest wart uznawania za kogoś wyjątkowego, a gdy odwraca się w stronę swego towarzysza z pytaniem czy ten się zgadza, zauważa jego zniknięcie. W głębi posiadłości, Kreel kontaktuje się z wojskami Imperium Galaktycznego oznajmiając, że jeśli Jedi ma zostać pojmany żywy, będą musieli się pospieszyć.

Luke Skywalker kontra Kongo na arenie w pałacu Grakkusa.

Walcząc z Kongiem, Skywalker postanawia skupić się na swych uczuciach i zaufać Mocy, gdyż w przeszłości okazało się to pomocne. Gdy zamyka oczy próbując się skoncentrować, otrzymuje potężny cios od swego przeciwnika, który powala go na ziemię. Leżąc oszołomiony, przy wiwatującym w koło tłumie, młodzieniec stwierdza, że obrana przez niego metoda nie zawsze się sprawdza.

W innej części Hutta Town, Chewbacca walczy z Dengarem. W wyrównanym starciu nieprzyjaciele zadają sobie liczne ciosy. W końcu, po uzyskaniu chwilowej przewagi, łowca nagród stwierdza, że Wookiee równie dobrze może stracić życie, po czym kolejny raz pyta gdzie znajdzie Hana Solo. Ku swojemu zaskoczeniu zostaje postrzelony przez przemytnika, który przybywa na ratunek przyjacielowi na pokładzie Volt Cobry.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 4 listopada USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2016, 9 czerwca
(w Star Wars Komiks 3/2016)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]