Star Wars 6: Skywalker atakuje, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars 6:
Skywalker atakuje, część 6
Star Wars 6: Skywalker Strikes, Part VI
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: John Cassaday[1]
Kolory: Laura Martin[2]
Litery: Chris Eliopoulos
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
3 czerwca 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 września 2015
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 6 z 75
Poprzedni: Star Wars 5: Skywalker atakuje, część 5
Następny: Star Wars 7: Z dzienników Bena Kenobiego
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[3]


Star Wars 6: Skywalker atakuje, część 6 to szósty zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 3 czerwca 2015 roku. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 16 września, w pięćdziesiątym dziewiątym numerze periodyku Star Wars Komiks. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki natomiast odpowiada John Cassaday, który stworzył także podstawowy wariant okładki. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
CONCLUSION OF "SKYWALKER STRIKES"! Luke vs. Boba Fett! Han Solo in hot water! This is "the comic book you're looking for!"[1](Marvel Comics, 2015)
Tłumaczenie nieoficjalne
Zwieńczenie historii "Skywalker atakuje"! Luke kontra Boba Fett. Han Solo w tarapatach! To komiks, którego szukacie!

Streszczenie

W domu Bena Kenobiego na planecie Tatooine, Luke Skywalker nawołuje R2-D2, gdyż utracił wzrok. Podczas wzywania towarzysza zostaje uderzony kolbą karabinu blasterowego w twarz. Boba Fett informuje go, że broń jest wycelowana w jego głowę, po czym nakazuje mu pozostać na ziemi. Młodzieniec ignoruje go i kierując się słuchem, uderza napastnika ręką. Nie zdając sobie sprawy z opancerzenia wroga, natrafia na zbroję, czym doprowadza do stłuczenia dłoni. Luke przypuszcza, że jego prześladowca jest szturmowcem, więc pyta co robi pośrodku pustyni. Łowca nagród odpowiada mu, że powinien o to spytać jakiegoś szturmowca, a następnie nakazuje mu pozostać bez ruchu, chcąc zakuć go w kajdanki.

Luke Skywalker oszołomiony przez Bobę Fetta.

Młodzieniec kolejny raz nie słucha wydawanych poleceń, zadając pytania o przyczynę utraty wzroku i powód napaści. To powoduje, że Fett kopie go w twarz, mówiąc, że chciał go zaprowadzić na swój statek polubownie, lecz może to zrobić również przymusem. Mimo otrzymanego ciosu, Skywalker nie poddaje się oprawcy i włącza miecz świetlny, oznajmiając iż nigdzie się nie wybiera. Boba widząc upór chłopaka, mówi mu że nie może z nim walczyć będąc ślepym, lecz ten odpowiada, że Jedi nie potrzebują wzroku. To spotyka się z drwiną napastnika, który uświadamia go iż nie jest jednym z Jedi. Ten akceptuje przytyk, dodając, że dom, w którym się znajdują należał do jednego z nich i że jego przeciwnik postąpił nierozważnie przychodząc tu. Po tych słowach mężczyźni rozpoczynają walkę. Fett wystrzeliwuje w stronę przeciwnika linkę, która ma za zadanie go skrępować, lecz ten niszczy ją za pomocą swojej broni. Skywalker stwierdza, że pancerz jego przeciwnika robi dużo hałasu, lecz w odpowiedzi słyszy, że podobnie jest z jego ustami. Na nieznanej planecie w mgławicy Monsua, Han Solo i Leia Organa spacerują po jej powierzchni. Księżniczka oznajmia, iż nie spodziewała się, że pod atmosferą z jedną z najgorszych burz jakie w życiu widziała, będzie się kryła tak piękna oaza. Przemytnik przyznaje jej rację, mówiąc, że gdy pierwszy raz tu przybył z Chewbaccą, by wykonać awaryjne lądowanie, był wielce zaskoczony. Dodaje też, że od tamtego dnia wielokrotnie używał planety jako schronienia.

Luke Skywalker pozostaje nieugięty.

Na koniec przechwala się mówiąc, że w jego profesji jest się tak dobrym jak dobre są posiadane kryjówki, a on jest w zasadzie najlepszy. Organa nie słucha jego wypowiedzi zbyt uważnie, gdyż martwi się, że myśliwce Imperium Galaktycznego dotrą za nimi na powierzchnię. Solo odpowiada na jej rozterki, mówiąc że ma nadzieję, iż nie będzie to miało miejsca, po czym dodaje, że piloci wroga są szkoleni na krótkodystansowe loty, a nie tak jak przemytnicy do podróży w otwartej przestrzeni kosmicznej. Uświadamia kobietę, że skanery nie przenikają atmosfery planety, więc przy odrobinie szczęścia mogą zostać uznani za zmarłych. Na koniec zaznacza jednak, iż najlepiej będzie przeczekać w kryjówce przez jakiś czas, do chwili zniknięcia myśliwców. Leia stwierdza, że świat ten mógłby być użyteczny dla Rebelii, dlatego pyta kto oprócz Chewbacci wie o jego istnieniu. Jej towarzysz odpowiada, że nikt poza nim i ich dwójką. Mówiąc to trzyma w ręku wyciągniętą butelkę koreliańskiego wina. Następnie zwraca się do księżniczki czy kiedykolwiek próbowała tego trunku. W przestrzeni kosmicznej, nad planetą, na której ukrywają się rebelianci, piloci Imperium rozmawiają o losie jaki mógł ich spotkać. Jeden z nich stwierdza, że prawdopodobnie zginęli w burzach atmosferycznych i dlatego proponuje powrót na okręt macierzysty.

Sana Starros odnajduje Hana Solo.

Drugi imperialny jest jednak zdania, iż powinni się upewnić co się stało, by uniknąć ewentualnych kłopotów. Nieoczekiwanie pojawia się nieznany statek, przez co piloci wysyłają komunikat z żądaniem o podanie tożsamości. Sterująca maszyną kobieta, odpowiada na wezwanie, mówiąc by nie zaprzątali sobie nią głowy, gdyż jej wizyta tutaj będzie bardzo krótka.

W domu Kenobiego na Tatooine trwa pojedynek między Luke'em Skywalkerem, a Bobą Fettem. Mężczyźni wymieniają się ciosami, lecz przewaga leży po stronie łowcy nagród. W końcu, napastnik oznajmia swojej ofierze, że powoli kończą mu się możliwości i krew w organizmie, więc żąda odłożenia przez niego miecza świetlnego. Dodaje, że mentor mu nie pomoże, przez co jest zdany tylko na siebie. Chłopak ripostuje mu, że ten już mu pomógł. Słysząc to, łowca strzela do niego z blastera, trafiając w ramię. Potwierdza jego wcześniejsze słowa, o tym że ma dostarczyć go żywego, lecz to znaczy, że może być nieprzytomny i ledwo oddychający. Ranny młodzieniec, mówi że Jedi czuje przenikającą go Moc, na co Fett odpowiada kolejnym strzałem, mówiąc by poczuł jego siłę. Oślepionemu Luke'owi udaje się skupić myśli, po czym odbija blasterową błyskawicę w przeciwnika. Ten uskakuje, po czym przy pomocy plecaka odrzutowego unosi Skywalkera w powietrze. Gdy walczący opadają na ziemię, używana przez nich broń nie znajduje się w ich dłoniach. Turlając się po podłodze, starają się dosięgnąć oręża. W końcu Luke'owi udaje się sięgnąć po miecz, lecz Fett blokuje go, uniemożliwiając jego użycie. W tym czasie Artoo, który do tej pory był wyłączony po wybuchu, towarzyszącemu atakowi łowcy, rusza towarzyszowi na pomoc. Ciska tajemniczą skrzynkę z dedykacją dla Luke'a w rywala chłopaka. Cios trafia Bobę w głowę i powoduje, że ten traci przytomność. Wygrywając starcie, Skywalker zwraca się do swojego wybawcy, by jak najszybciej opuścili dom Kenobiego oraz by pomógł mu w podróży, gdyż wciąż nic nie widzi. Wychodząc, zabiera ze sobą skrzynkę, oznajmiając, iż w późniejszym czasie pozna jej sekret.

Darth Vader wpada we wściekłość na wieść o nazwisku Luke'a Skywalkera.

Na powierzchni nieznanej planety, Leia oblewa Hana zaoferowanym winem. Zbulwersowana kobieta oznajmia mu, że uciekają przed Imperium, wykonując misję wielkiej wagi dla Sojuszu, a on używa swoich tanich chwytów, by ją poderwać. Mężczyzna wyrzuca jej, iż przeprasza, że po uratowaniu jej życia chciał się napić alkoholu, który wcale nie należał do tanich. Księżniczka nie uznaje jego argumentów, mówiąc, że to wszystko nie miałoby miejsca gdyby nie stracił odwagi i nie rzucił się do ucieczki. Ten odparowuje, że przemierzył galaktykę wzdłuż i wszerz i jego przekonany, że nie ma w niej nic co spowodowałoby utratę przez niego odwagi. Organa stara się przerwać jego wypowiedź, mówiąc iż słyszała dźwięk nadlatującego statku, lecz ten kontynuuje kwitując, że wolałby poderwać gundarka niż ją. W końcu, Solo zauważa nowo przybyły statek, po czym rozkazuje towarzyszce uciekać. Kobieta ma do niego pytania, lecz gdy maszyna rozpoczyna ostrzał, rzuca się do ucieczki. Po chwili, statek osiada na powierzchni planety, a z jego wnętrza wychodzi kobieta. Zwraca się do Leii mówiąc, by nie zadawała Hanowi żadnych pytań, gdyż ten może skłamać, a równie dobrze ona może udzielić jej informacji. Przedstawia się księżniczce jako Sana Solo, po czym dodaje, że jest żoną przemytnika. Rebeliantka nie może w to uwierzyć. Jej rozmówczyni, celując do niej z blastera, pyta o jej tożsamość.

Luke Skywalker po ucieczce przed Bobą Fettą odzyskuje wzrok. Chłopak zleca R2-D2 rozpoczęcie procedury startu, po czym otwiera zabraną z domu mentora skrzynkę, w której wnętrzu znajduje dzienniki starego Jedi.

Boba Fett przybywa na pokład gwiezdnego niszczyciela typu Imperial, po czym udaje się na spotkanie z Darthem Vaderem. Informuje zleceniodawcę, że jego misja zakończyła się porażką. Mroczny Lord Sithów jest rozczarowany. Pyta łowcę czy zdobył dla niego cokolwiek co mógłby uznać za użyteczne. Mężczyzna odpowiada mu, iż poznał nazwisko, które brzmi "Skywalker". Następnie oznajmia, że to wszystko i wychodzi. Osamotniony Darth Vader wypowiada gniewnym głosem usłyszane nazwisko, a wizjer przez który spogląda zaczyna pękać pod wpływem jego wściekłości.

Zawartość

Galeria

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Star Wars 6: Skywalker atakuje, część 6.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 3 czerwca USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2015, 16 września
(w Star Wars Komiks 1/2015)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]