Star Wars 9: Walka na Księżycu Przemytników, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Star Wars 9:
Walka na Księżycu Przemytników, część 2
Star Wars 9:
Showdown on the Smuggler's Moon, Part II
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: Stuart Immonen[1]
Kolory: Justin Ponsor
Tusz: Wade Von Grawbadger
Litery: Chris Eliopoulos
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
16 września 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
9 czerwca 2016
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 9 z 75
Poprzedni: Star Wars 8: Walka na Księżycu Przemytników, część 1
Następny: Star Wars 10: Walka na Księżycu Przemytników, część 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[2]


Star Wars 9: Walka na Księżycu Przemytników, część 2 to dziewiąty zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 16 września 2015 roku. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki odpowiada natomiast Stuart Immonen. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group. W Polsce komiks został wydany 9 czerwca 2016 roku w sześćdziesiątym trzecim numerze magazynu Star Wars Komiks, nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Przekładu dokonał Jacek Drewnowski.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Luke's lightsaber has been stolen and he must retrieve it! Meanwhile, the Imperials are closing in on Han and Leia... ...set upon them by a mysterious woman from Han's past![1](Marvel Comics, 2015)
Tłumaczenie nieoficjalne
Luke musi odzyskać skradziony miecz świetlny! Tymczasem imperialni są bliscy schwytania Hana i Leii... i zostali nasłani przez tajemniczą kobietę z przeszłości Hana!

Streszczenie

Luke Skywalker goni złodzieja swego miecza świetlnego na Nar Shaddaa.

Na powierzchni Nar Shaddaa, Luke Skywalker ściga złodzieja, który ukradł mu jego miecz świetlny. W czasie pogoni, młodzieniec kontaktuje się z R2-D2 i pyta gdzie droid się znajduje, po czym zaznacza, że nie może utracić swej broni, gdyż to wszystko co posiada. Po wypowiedzeniu tych słów, kontynuuje pościg, przygotowując się do skoku z dachu, w ślad za swym przeciwnikiem. Złoczyńca odradza mu takie zachowanie, lecz rebeliant nie słucha i przy użyciu Mocy oddaje skok, dzięki któremu chwyta nieprzyjaciela za nogę. Ciężar człowieka powoduje, że uciekający puszcza się trzymanego do tej pory pojazdu i wraz z Luke'em leci w stronę powierzchni. Po wylądowaniu na handlowym straganie, złodziej stwierdza, że jego przeciwnik jest szalony, lecz ten odpowiada, iż jest Skywalkerem.

W czasie jego wypowiedzi przybywa R2-D2, którego Luke wita oznajmiając, że bywalcy kantyny, z której rozpoczął się pościg za złodziejem, zaniechali swoich wysiłków. Na te słowa odpowiada mu, Grakkus, który informuje chłopaka, że znalazł się w Hutta Town co oznacza, iż jego miecz świetlny należy teraz do niego. Hutt dodaje też, by Skywalker odłożył broń nim ta pokryje się cała w jego krwi.

Imperialni piloci strzelają do rebeliantów na nieznanej planecie.

Na nieznanej planecie, admirał Keener żąda raportu od swoich oddziałów wysłanych przeciwko rebeliantom. Żołnierze meldują, iż stracili pięć myśliwców, a także że mają nieprzyjaciela w polu widzenia. Na ich słowa dowódca, wydaje rozkaz schwytania buntowników za wszelką cenę, co powoduje wymierzenie blasterów w ich stronę. Gdy Sana Starros stwierdza, że miło jej było poznać Leię, ta otwiera do imperialnych ogień. Gdy rozpoczyna się walka, Han Solo prosi Sanę, by oddała mu jego pistolet, lecz ta odmawia, mówiąc że jego przygody dobiegły końca. Mężczyzna nie ustępuje i wyjawia jej, że również należy do Rebelii, co umiejscawia go na liście najbardziej poszukiwanych przez Imperium.

Trwa wymiana ognia, gdy imperialni potwierdzają tożsamość Leii. W końcu Solo otrzymuje swoją broń od Starros i wspiera księżniczkę w potyczce. Gdy ich przeciwnicy zostają pokonani, łowczyni nagród oznajmia, iż nie spodziewała się, że Han zaskoczy ją w tak niemiły sposób. Pamiętając swe zachowanie sprzed pojawienia się imperialnych, Organa wymierza swą broń w swoich towarzyszy, lecz Solo mówi jej, iż powinni uciekać. Rację przyznaje mu Starros, która pozwala rebeliantom schronić się na pokładzie jej statku.

Na Nar Shaddaa, Luke walczy z droidami IG-100 MagnaGuard. Pomimo zawziętego oporu ze strony chłopaka, maszyny, posiadające przewagę liczebną, ogłuszają go. Widząc pokonanego Skywalkera, Grakkus pyta go co sądzi o jego ochroniarzach, pochodzących z czasów wojen klonów. Następnie pragnie dowiedzieć się skąd chłopak ma miecz świetlny. Odpowiedzi na to pytanie udziela mu złodziej, który skradł broń z miejscowej kantyny. Mężczyzna wyjawia, iż Luke oznajmił, że oręż należał do jego ojca, a gdy Hutt nie chce w to uwierzyć, dodaje, że Skywalker poszukiwał transportu na Coruscant, do świątyni Jedi. Gdy Grakkus to słyszy, stwierdza, że młody człowiek jest głupcem. Luke mówi mu, że nie szuka kłopotów, na co w odpowiedzi słyszy, iż wybrał ku temu zły księżyc. Gdy Hutt wypowiada te słowa, ogłusza Skywalkera.

Grakkus nakazuje Luke'owi Skywalkerowi otwarcie holokronu.

Gdy rebeliant odzyskuje przytomność znajduje się w ciemnym pomieszczeniu, przed obliczem Grakkusa. Hutt, dzierżąc w dłoni holokron, pyta swego więźnia czy wie czym jest trzymany przez niego przedmiot. W odpowiedzi Luke pyta gdzie się znalazł, na co Grakkus oznajmia, że są w jego domu. Przestępca ponawia swe pytanie, na które chłopak odpowiada przecząco. Rozglądając się po pomieszczeniu, Skywalker chce wiedzieć czym są rzeczy dookoła niego. Dowiaduje się, że artefakty znajdujące się tuż obok to pozostałości po Jedi. Wywołuje to ciekawość rebelianta, który pyta swego porywacza jak wszedł w posiadanie takich skarbów. Ten stwierdza, że oprócz standardowej przestępczej działalności, zajmuje się kolekcjonowaniem antyków, na które wydaje sporą część swojej fortuny. Słysząc to, Skywalker dochodzi do wniosku, iż to był powód zrabowania mu miecza świetlnego, lecz Grakkus mu zaprzecza. Hutt wyjawia, że cała operacja miała sprowadzić człowieka przed jego oblicze, gdyż tylko ktoś władający Mocą może otworzyć holokron. Po tym zdaniu, oznajmia iż Luke ma pięć sekund na otworzenie artefaktu, a gdy tego nie zrobi, czeka go śmierć.

Rebeliant jest przerażony jego decyzją, dlatego mówi, że pierwszy raz widzi podobny relikt. Grakkus nie daje się przekonać, dlatego cały czas odlicza, stwierdzając, że jako posiadacz miecza świetlnego, na pewno coś wymyśli. W końcu, gdy odliczanie dochodzi do końca, a Hutt poleca zabicie swego więźnia, Luke używając Mocy otwiera holokron trzymany przez swego oprawcę, a także wszystkie inne zgromadzone w pomieszczeniu. Gdy rozbrzmiewają nagrania z otwartych artefaktów, Grakkus oznajmia Skywalkerowi, że jest ostatnim Jedi i że od tej chwili należy do niego. Następnie zleca zabranie go na trening, który przygotuje go do występów na przygotowanej do tego arenie.

Przywódcy Sojuszu Rebeliantów zostają zaskoczeni przybyciem Chewbacci.

Uciekając przed siłami Imperium, Han, Leia i Sana odkrywają, że ich komunikacja jest zagłuszana przez nieprzyjaciela. Biorąc to pod uwagę, Starros mówi, by jej towarzysze obsadzili działa, a następnie dodaje, iż przy odrobinie szczęścia zgubią przeciwnika w atmosferze. Organa nie jest co do tego przekonana, uważa bowiem, że prawdziwe szczęście będą mieli gdy ich statek nie rozpadnie się na kawałki przez szalejące tam burze. Do wymiany zdań wtrąca się Solo, który stwierdza, iż to on powinien pilotować. Na jego wypowiedź, obie kobiety, zgodnie nakazują mu zachowanie milczenia. Następnie towarzysze umykają imperialnym.

Na pokładzie jednego z okrętów floty Rebelii, dowódcy odbierają wezwanie o pomoc od R2-D2 z Nar Shaddaa. Zebrani zastanawiają się co Luke Skywalker robi na księżycu znanym z nielegalnych interesów. W końcu Mon Mothma stwierdza, iż pomimo wkładu młodzieńca w ich walkę, nie może poświęcić swych sił na ratowanie jednostki. Kontynuując wypowiedź rozważa kto mógłby się zgłosić na ochotnika do misji ratunkowej, lecz wtedy przerywa jej Chewbacca, który wraz z towarzyszącym mu C-3PO wyraża chęć ratunku Skywalkera.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 16 września USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2016, 9 czerwca
(w Star Wars Komiks 3/2016)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]