Pistolet blasterowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Pistolet blasterowy (ang. blaster pistol) to ręczna odmiana blastera. Pistolety blasterowe (zwane też czasem po prostu blasterami) są mniejsze niż karabin blasterowy. Broń ta jest najpopularniejszą bronią dystansowa w galaktyce. Strzelają potężnymi wiązkami skupionego światła i zasilane są wymiennymi bateriami. Miały zazwyczaj wystarczającą moc, aby zabić humanoida, ale zbyt małą, aby zaszkodzić jakiemukolwiek statkowi kosmicznemu. Wyróżnić można kilka podtypów tej broni:

  • ciężki pistolet blasterowy o zwiększonej sile ognia, jednak zmniejszonym zasięgu, zużywający więcej energii na strzał. Z reguły nielegalny.
  • lekki pistolet blasterowy
  • sportowy pistolet blasterowy - jeszcze lżejsza odmiana, na którą z reguły łatwiej jest dostać pozwolenie.

Broń ta często była modyfikowana przez swoich właścicieli, którzy chcieli zwiększać ich efektywność w walce. Jednak zdarzało się często że używano przy tym niedozwolonych technologii, które były zakazane prawnie w Republice. Zmodyfikowane pistolety posiadał m.in. Gorse Bendak i Carth Onasi, którego blaster był oparty na projekcie Arkanian. Producenci broni nierzadko wychodzili naprzeciw konsumentom i wytwarzali pistolety, które od razu posiadały komponenty możliwe do wymiany lub modyfikacji.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Pistolet blasterowy jest również jednym z przedmiotów dostępnych w grze Knights of the Old Republic, która jest komputerową grą fabularną (cRPG). W grach tego typu można pozyskiwać i dodawać przedmioty do ekwipunku oraz wykorzystywać je do premiowania statystyk grywalnej postaci.

Typ przedmiotu Unikalny Wymagane atuty Parametry Wartość
Broń - Biegłość w broni - pistolet blasterowy
  • Obrażenia: Energia, 1-6
  • Zasięg: 23 m
  • Wyważona: użyta w drugiej ręce, zmniejsza karę za walkę dwiema brońmi o +2/+0
Dostępność W większości sklepów z bronią w grze.

Źródła