Star Wars 2: Skywalker atakuje, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Star Wars 2a.jpg
Star Wars 2:
Skywalker atakuje, część 2
Star Wars 2: Skywalker Strikes, Part II
Scenariusz: Jason Aaron[1]
Ilustracje: John Cassaday[1]
Kolory: Laura Martin[2]
Litery: Chris Eliopoulos
Redakcja: Jordan D. White
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Marvel Comics
4 lutego 2015[1]
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 września 2015
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Star Wars
Zeszyt/Tom: 2 z 75
Poprzedni: Star Wars 1: Skywalker atakuje, część 1
Następny: Star Wars 3: Skywalker atakuje, część 3
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 ABY[3]


Star Wars 2: Skywalker atakuje, część 2 to drugi zeszyt regularnej serii wydawnictwa Marvel Comics, który ukazał się w USA 4 lutego 2015 roku. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 16 września, w pięćdziesiątym dziewiątym numerze periodyku Star Wars Komiks. Scenariusz komiksu opracował Jason Aaron, za rysunki natomiast odpowiada John Cassaday, który stworzył także podstawowy wariant okładki. Podobnie jak pierwszy zeszyt, Star Wars 2 został wydany w kilku wariantach okładkowych. Historia przedstawiona w komiksie należy do nowego kanonu, powstającego we współpracy z Lucasfilm Story Group.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
THE GREATEST SPACE ADVENTURE OF ALL TIME CONTINUES! The Rebel assault on Cymoon 1 continues! Luke Skywalker – cornered by Darth Vader! Han, Leia, and the others – trapped![1](Marvel Comics, 2015)
Tłumaczenie nieoficjalne
Największa kosmiczna przygoda wszech czasów trwa! Trwa atak rebeliantów na Cymoon 1. Luke Skywalker stawia czoła Darthowi Vaderowi, a Han, Leia i inni są w potrzasku!

Streszczenie

W fabryce broni Alfa, Darth Vader zwraca się do Luke'a Skywalkera mówiąc iż nie jest godzien trzymanego przez niego miecza świetlnego. Pyta również, kim jest jego młody przeciwnik, lecz ten odpowiada tylko, iż Mroczny Lord Sithów zabił mu ojca. Cyborg odpowiada, że powinien być bardziej precyzyjny, gdyż przez swoje życie zabił wielu ojców. Po tych słowach Skywalker rzuca się na niego, rozpoczynając pojedynek. Nie upływa wiele czasu, gdy przez brak umiejętności chłopak zostaje pokonany. Jego przeciwnik drwi z niego mówiąc iż nie jest wart sekund potrzebnych do zabicia go, po czym zastanawia się kto przysłał go na śmierć. Luke ponownie nie odpowiada na zadane pytanie, krzycząc że widział śmierć Obi-Wana Kenobiego i że Vader mu za nią odpowie. W tym momencie Sith przyciąga Mocą jego broń, po czym stwierdza, że jeżeli Kenobi podarował mu miecz świetlny powinien nauczyć go nim władać. Dodaje też, że Jedi nigdy nie sprawdził się jako mistrz. Następnie oznajmia, że jedynym ratunkiem dla pokonanego będzie zdradzenie wszelkich informacji o Rebelii, charakterze ataku na fabrykę, a także zaprowadzenie go do pilota, który zniszczył Gwiazdę Śmierci. Skywalker w odpowiedzi na jego żądania przyznaje, że woli umrzeć niż cokolwiek mu wyjawić.

Gdy Mroczny Lord Sithów ma zadać ostateczny cios, przygląda się broni, którą wcześniej odebrał chłopakowi. Zauważa, iż widział ją w przeszłości. Jego rozważania zostają przerwane, gdy dach korytarza, w którym się znajdują, zostaje zniszczony przez nogę maszyny kroczącej AT-AT. Na jej pokładzie Han Solo i Leia Organa usiłują sterować ogromną machiną. Gdy księżniczka zauważa Vadera, rozkazuje Solo zgnieść go za pomocą odnóży maszyny. Han przyjmuje rozkaz z radością i zaczyna poprawiać pozycję jednostki. Zniszczenia dokonane przez AT-AT odsłoniły walki prowadzone przez szturmowców i uwolnionych niedawno niewolników. Widząc panujące zamieszanie, Luke postanawia zorganizować wyzwoleńców, prosząc ich by podążali śladami maszyny kroczącej. Jego plan niemal natychmiast odnosi porażkę, gdyż do starcia dołącza Darth Vader. Sith masakruje przeciwników Imperium Galaktycznego za pomocą miecza oraz masowego duszenia Mocą. Gdy coraz więcej niewolników pada, oznajmia szturmowcom by razem z nim wykończyli rebeliantów, w przeciwnym razie odpowiedzą przed nim. Skywalker widząc, do czego doprowadził uwalniając robotników, zaczyna się obwiniać za ich śmierć.

Na pokładzie AT-AT Leia ponagla Hana, by przy użyciu machiny zabił Vadera. Mężczyzna odpowiada jej, że sterowanie pojazdem jest bardzo skomplikowane, po czym dodaje, iż jej przytyki w niczym mu nie pomagają, pomogłoby natomiast skorzystanie z dział laserowych. Księżniczka odparowuje mu, że dawno by to zrobiła gdyby nie wybrał jednostki bez zamontowanego systemu uzbrojenia. Przemytnik broniąc się zwraca się do R2-D2 i pary Jawów, którzy pracują nad podłączeniem arsenału machiny, na jakim etapie są ich prace. Gdy droid odpowiada, że potrzebuje jeszcze chwili czasu, Organa nawiązuje łączność z C-3PO, pytając czy udało mu się uruchomić Millennium Falcona.
Luke Skywalker świadkiem rzezi uwolnionych niewolników.
Ten informuje rozmówczynię, że nie poczynił żadnych postępów, a złomiarze wciąż rozbierają statek na części. Kobieta nie jest zadowolona z tego faktu, dlatego podobnie do Hana, wydaje polecenie droidowi, by przy użyciu blastera, znajdującego się na pokładzie, przepędził intruzów, po czym przybył im na ratunek. Threepio przyjmuje rozkaz, po czym zabiera broń i nieśmiało wychodzi na zewnątrz frachtowca. Zwraca się do zebranych prosząc, by zaprzestali swoich działań i wrócili do domu, gdyż jest dobrze uzbrojony i w razie ich odmowy wykorzysta to przeciw nim. Mówiąc to przypadkowo upuszcza blaster i niemal natychmiast oznajmia, że się poddaje. Próbuje nawiązać rozmowę ze złomiarzami, lecz jeden z nich podnosi leżącą na ziemi broń i strzela do niego. W fabryce broni trwa nierówna walka pomiędzy siłami Imperium, a niewolnikami i Skywalkerem. Chłopak wciąż obwinia się za tragedię do jakiej doszło, lecz gdy zauważa skutery repulsorowe 74-Z wstępuje w niego nowa nadzieja na zwycięstwo. Postanawia uprowadzić jeden z nich, po czym przy pomocy dział na nim zamontowanych uszczupla oddziały wroga. Przelatuje w bliskiej odległości Vadera, a ten widząc jego heroiczność stwierdza iż być może go nie docenił. Nagle powraca AT-AT sterowane przez Solo i Organę.
Luke Skywalker przypuszcza szarżę imperialnych.
Będąc w dobrej pozycji, Han umieszcza nogę maszyny nad Sithem, po czym stara się ją opuścić, lecz bez efektu. Mężczyzna jest zdziwiony brakiem ruchu łazika, a wtedy Leia informuje go, że ich przeciwnik używa Mocy. Han odpowiada jej, że Moc nie istnieje, podczas gdy przy jej użyciu, Vader niemal niszczy ich pojazd. Na szczęście rebeliantów, Artoo oznajmia iż udało się podpiąć systemy uzbrojenia i niemal natychmiast Han wykorzystuje tą informację otwierając ogień do przeciwnika. Strzały z laserów powodują duże zniszczenia i uwalniają AT-AT spod wpływu Vadera. Po uzyskaniu chwilowej przewagi, rebelianci próbują nawiązują kontakt z Threepio, chcąc wiedzieć czy poczynił jakiekolwiek postępy. W tym czasie droid zostaje uprowadzony przez złomiarzy i odpowiada tylko iż wyłączy się na jakiś czas. Słysząc jego odpowiedź, Han zwraca się komunikatem do Luke'a. Pyta chłopaka o jego status, a ten odpowiada iż jest w drodze. Przejeżdżając przez rumowisko wywołane ostrzałem maszyny kroczącej, Skywalker odnajduje swój miecz świetlny, który wcześniej odebrał mu Vader. Informuje Hana iż nie zauważa obecności Mrocznego Lorda, dlatego to najlepszy czas na ucieczkę. Solo słysząc jego słowa stwierdza, że prawdopodobnie już nigdy nie spotkają swojego przeciwnika, który przepadł po ostrzale AT-AT. Jego rozmówca nie jest co do tego przekonany, gdyż jak mówi, Solo nie zna potęgi Mocy.
Darth Vader przez przypadek pokazuje swoją okaleczoną głowę szturmowcowi.
W miejscu ostrzelanym przez działa skradzionej imperialnej maszyny, Darth Vader wychodzi z gruzów bez hełmu na głowie. Zauważa go jeden ze szturmowców, po czym zaczyna zdawać raport z przeprowadzonych działań. Niemal natychmiast Mroczny Lord skręca mu kark, gdyż ten zobaczył jego okaleczoną sylwetkę. Następnie używa Mocy by odnaleźć hełm, po czym otrzymuje komunikat od nadzorcy Aggadeena, który oznajmia iż jego podwładni nie są w stanie powstrzymać topnienia głównego reaktora fabryki. Mężczyzna prosi przełożonego o pozwolenie na ewakuację obiektu, lecz ten odmawia, mówiąc iż jeśli dojdzie do jego zniszczenia, byłoby lepiej dla nadzorcy, by wybuchł wraz z nim. Na koniec dodaje iż wszyscy rebelianci muszą zginąć, z wyjątkiem młodzieńca, którego chce zabić własnoręcznie.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Star Wars 2: Skywalker atakuje, część 2.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 4 lutego USA --- Marvel Comics 32 strony Druk (miękka) 3.99 USD
2015, 16 września
(w Star Wars Komiks 1/2015)
Polska --- Egmont Polska 32 strony Druk (miękka) 19,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]