Nix Card

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Nix Card
Miejsce pochodzenia: Muunilinst
Rasa: Muun
Wzrost: 246 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Senator
Nix Card był senatorem pochodzącym z Muunilinst. W Senacie reprezentował interesy Intergalaktycznego Klanu Bankowego. Był również członkiem Senatu Separatystów.

Biografia

W bliżej nieokreślonej fazie wojen klonów ogłoszono nadzwyczajne zebranie Senatu. Omawiano na nim dalsze losy produkcji klonów i wydatki na utrzymanie armii. Po zaciekłej dyskusji Card spotkał się z Lottem Dodem i Gume Saamem. Cała trójka wyraziła swoje niezadowolenie z wyniku obrad. Stwierdzili, że ich największym problemem jest senator z Naboo, Padmé Naberrie. Saam zadeklarował, iż może znaleźć kogoś kto zająłby się niewygodnym senatorem. Na jego słowa Dod stwierdził, że jest trudniejsza do pokonania niż sądzą. Nix na koniec przedstawił swój plan działania, który spodobał się obu jego rozmówcom.

Jakiś czas później Card wraz z hrabią Dooku skontaktował się z generałem Grievousem. Kazał mu jak najszybciej wysłać na Coruscant droidy, które mogłyby działać wedle ich planu. Nieco później rozmawiał holograficznie z Dooku. Towarzyszyli mu Dod i Saam.

Wysłane przez Grievousa droidy włamały się do głównego generatora energii Coruscant, zabiły całą załogę i wysadziły stację. Lott Dod i Gume Saam, będący na obradach Senatu, ogłosili, że to atak ze strony Separatystów, a pokój jest nonsensem.

Źródła