Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Pax Teem

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pax Teem
Rasa: Gran
Przynależność:
Profesja: Senator
Pax Teem był senatorem reprezentującym Protektorat Granów.

Biografia

Pax Teem był senatorem za czasów Republiki Galaktycznej. W pewnym momencie Mroczny Lord Sithów Darth Tenebrous miał w planach obsadzenie Grana w roli Najwyższego Kanclerza.

- Proszę, magistrze Damask, niech pan powie, że nie zawarł pan umowy z Gardullą...
- Nasze interesy z Huttami są nie mniej poufne niż interesy z panem, senatorze Teem.
— Teem i Damask

W 67 BBY Teem przybył na księżyc Sojourn, by spotkać się z Hegiem Damaskiem. Nie chciał bowiem, by Muun podpisał umowę z Gardullą Starszą, ponieważ jej plany były sprzeczne z interesami Grana. Damask odparł, że nie może wyjawić informacji na ten temat, lecz gdy Teem domyślił się, co stało się wcześniej rozgniewał się. Muun zaproponował mu rekompensatę, która jednak nie zadowoliła go. Senator po chwili okazał niezadowolenie z powodu faworyzowania Federacji Handlowej przez Damask Holdings, na co jego rozmówca zaprzeczył, jakoby miało by dojść do nieprawidłowości. Zdenerwowany Gran wstał i odszedł od Damaska, który uznał, że należy dać mu do zrozumienia, że nie jest niezastąpiony.

Jakiś czas później członkowie Damask Holdings poprosili o możliwość spotkania z Teemem. Spotkanie odbyło się na Malastare, w prywatnej loży podczas zawodów imienia Phoebosa. Początkowo Gran rozmawiał z nimi o zawodach, lecz po chwili Larsh Hill wspomniał o zawodach śmigaczy na Tatooine. To rozzłościło Teema i upewniło go w przekonaniu, że Damask Holdings zawarło umowę z Gardullą. Po pytaniu Damaska, skąd Gran wiedział o interesach na Naboo, odpowiedział po chwili, że stało się to po tym, jak firma Subtext Mining skontaktowała się z nim - przedstawiciele tej firmy byli bowiem obecni na Sojournie. Teem postanowił bowiem zacząć działać przeciwko Muunom, a po chwili groził, że użyje swoich wpływów, by unieruchomić działania Damask Holdings.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!