Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Plemię

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Mandalorianie.png
Plemię
Przywódca/Przywódcy Zbrojmistrzyni
Wybitni członkowie
Lokacja/Lokacje Nevarro
Data reorganizacji 9 ABY
PrzynależnośćPlemię było klanem Mandalorian, ukrywającym się w tunelach pod miastem na Nevarro, po Wielkiej Czystce. Klan ten oddzielił się od głównego kultu Mandalorian i wnioskował za przywróceniem dawnych obyczajów. Jego członkowie byli więc zobowiązani do zasłaniania twarzy w obecności istot żywych przez całe życie. Powtarzali oni również "hasło" klanu: Tak każe obyczaj.

Historia

W 9 ABY do kryjówki plemienia udał się jeden jego członków Din Djarin, po przyjęciu zlecenia od imperialnego watażki, który dał mu sztabę beskaru - mandaloriańskiej stali - w ramach zaliczki. Zbrojmistrzyni plemienia wykonała mu ze zdobytego surowca nowy naramiennik, po czym łowca wyruszył na misję. Jakiś czas później wrócił, niosąc pełne kamtono beskaru, które otrzymał w ramach zapłaty za dostarczenie przesyłki imperium. Wtedy, w kryjówce, Mandalorianin odbył krótką walkę z innym członkiem plemienia - Pazem Vizslą - który zarzucił mu tchórzostwo i układanie się z imperium, którą przerwała zbrojmistrzyni. Następnie zaproponowała ona Djarinowi wykonanie symbolu jego nowego klanu - bagnorożca. Ten jednak nie zgodził się, mówiąc że w pokonaniu stworzenia mógł liczyć na pomoc wroga. Ta wykonała mu więc całkiem nową zbroję oraz gwiżdżące ptaki, po czym Din opuścił kryjówkę. Niedługo później wpadł on w konflikt z Gildią Łowców Nagród, która otoczyła go w środku miasta, po tym gdy ten porwał dziecko, które wcześniej oddał imperialnym. Członkowie plemienia wyszli więc na powierzchnię i umożliwili sojusznikowi ucieczkę. Wtedy kryjówka klanu zaczęła być atakowana przez Imperium, które zabiło część jego członków. Inni za to zdjęli zbroje i odlecieli z planety, po czym w kryjówce została tylko zbrojmistrzyni.

Jakiś czas później Djarin wrócił do miasta razem z Carą Dune, Greefem Kargą i droidem IG-11, by wypędzić z niego siły imperialne. Din został poważnie ranny w czasie bitwy, więc czwórka udała się do kryjówki plemienia, gdzie spotkali zbrojmistrzynię. Ta dała łowcy plecak rakietowy oraz wykonała symbol jego nowego klanu. Poinformowała go również o tym, iż musi on dostarczyć dziecko do jego pobratymców - rycerzy Jedi. Następnie poleciła im udać się do podziemnej rzeki lawy, po czym opuścili oni kryjówkę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!