Miasto (Nevarro)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Miasto na Nevarro
Lokalizacja: Nevarro
Funkcja: Miasto
Przynależność:


W tym mieście na planecie Nevarro znajdowała się siedziba Gildii Łowców Nagród, imperialnego watażki oraz kryjówka plemienia Mandalorian. Do miasta wracał łowca nagród Din Djarin, po wypełnieniu zleceń.

Historia

W 9 ABY, po schwytaniu Mythrola na Maldo Kreis, do miasta wrócił Din Djarin, aby odebrać następne zlecenie od Greefa Kargi, po czym wyruszył na misję, na planetę Arvala-7. Niedługo później wrócił i oddał cel do klienta. Po odebraniu następnego zlecenia zrozumiał jednak swój błąd i odbił dziecko z rąk imperialnych. Mimo że watażka ponownie wystawił zlecenie na dzieciaka, łowcy udało się uciec. Wtedy do miasta przybyły tabuny szturmowców, więc Karga postanowił zainterweniować. Wysłał on wiadomość do Mandalorianina, w której poprosił go o pomoc w wypędzeniu Imperium z planety. Ten przystał na propozycję i wkrótce z pomocą Cary Dune, Kuiila oraz droida IG-11 odbili miasto. Po tych wydarzeniach Cara została tam szeryfem, zwalczającym lokalną przestępczość, a Greef kimś w rodzaju burmistrza.

Jakiś czas później w mieście ponownie zjawił się Djarin, aby naprawić swój statek. Karga poprosił go wtedy o pomoc w zniszczeniu Imperialnej placówki, po której destrukcji na planecie zapanowałby spokój. Po wypełnionej misji Din odleciał z planety. Niedługo później jednak znowu na nią przybył, na pokładzie Slave'a I, aby zrekrutować sojuszników do odbicia Grogu z rąk moffa Gideona.

Źródła