Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Pojedynek w Bazie Starkiller

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rey vs Kylo Ren.jpg
Pojedynek w Bazie Starkiller
Miejsce
Data 34 ABY
Konflikt zbrojny Wojna Najwyższy Porządek-Ruch Oporu
Przyczyny Rozkaz przyprowadzenia Rey do Snoke'a.
Wynik Nierozstrzygnięty
Uczestnicy
Kylo Ren
Broń
Ofiary
Kylo Ren zostaje ranny
  • Finn zostaje ranny
  • Rey odkrywa swoją wrażliwość na MocPojedynek w Bazie Starkiller to walka pomiędzy Kylo Renem, a Finnem i Rey. Odbyła się podczas trwania bitwy między Najwyższym Porządkiem, a Ruchem Oporu.

Historia

Boisz się... że nigdy nie będziesz tak potężny jak Darth Vader![1]
— Rey do Kylo Rena.
Przed pojedynkiem.

W czasie oblężenia Takodany, Kylo Ren dowiedział się, że Rey widziała fragment mapy, prowadzący do kryjówki Luke'a Skywalkera. Zabrał więc ją do bazy Starkiller, gdzie z użyciem Mocy próbował wyciągnąć z niej potrzebne informacje. Nie udało mu się to, gdyż dziewczyna opierała się jego sztuczkom i zdenerwowała go, mówiąc mu, że nigdy nie będzie tak potężny jak Darth Vader. Ren natychmiast poszedł zdać raport swojemu mistrzowi, który kazał przyprowadzić ją do siebie.

Ten miecz świetlny należy do mnie![1]
— Kylo Ren do Finna.

Tymczasem, na planecie wybuchła bitwa z Ruchem Oporu. Rey, używając Mocy, kazała swojemu strażnikowi uwolnić się i zostawić broń, co żołnierz posłusznie wykonał. Kobieta została znaleziona przez innych członków Ruchu Oporu. Po zdetonowaniu ładunków wybuchowych w jednej z sal bazy, dziewczyna wraz z Finnem wydostała się na zewnątrz. Uciekając wgłąb lasu, oboje zostali znalezieni przez rannego Kylo Rena. Rycerz Ren próbował wyciągnąć od nich miecz świetlny, który niegdyś należał do Luke'a Skywalkera, a wcześniej do jego ojca Anakina. Finn odmówił oddania broni i zaatakował dawnego przełożonego. Początkowo siły były w miarę wyrównane, lecz w pewnym momencie Ren przygniótł byłego szturmowca do drzewa. Wówczas zaczął przesuwać klingę swojej broni wzdłuż klingi broni przeciwnika. W końcu ranił go w ramię. Gdy ten próbował jeszcze raz zaatakować Rena, użytkownik ciemnej strony zadał mu cios w plecy. Finn padł, a jego miecz zaklinował się w śniegu. Rycerz próbował przywołać go przy użyciu Mocy, lecz nie udawało mu się to. Gdy broń poruszyła się - ku wielkiemu zdziwieniu wojownika - trafiła do ręki Rey, która także zaatakowała użytkownika ciemnej strony. Początkowo Kylo wygrywał i zaprowadził Rey tuż nad przepaść, ale po chwili Rey całkowicie otworzyła się na Moc, która dała jej wielką siłę. Wtedy też szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Rey, która zdołała powalić Kylo Rena. Jednak chwilę później grunt pomiędzy nimi zaczął się dzielić i dwoje przeciwników stanęło po przeciwnych stronach. Wtedy nadleciał Millennium Falcon pilotowany przez Chewbaccę. Wszyscy odlecieli do bazy Ruchu Oporu, gdzie Finn otrzymał pomoc medyczną. Natomiast Kylo Ren został zabrany przez generała Huxa do Najwyższego Wodza Snoke'a.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Tłumaczenie nieoficjalne

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!