Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Pol Andrissus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pol Andrissus, znany również jako Ślicznotka, był sierżantem Sojuszu Rebeliantów służącym w 61 Kompanii Piechoty Mobilnej Sojuszu Rebeliantów.

Biografia

Haidoral Prime

Pol walczył na Haidoral Prime wraz z Hazramem Namirem i Besaliskiem, Gadrenem. Udało mu się pokonać dwóch szturmowców po czym razem z oddziałem poszedł na pobór żołnierzy.

Kampania na Coyerti

Podczas rozpoczęcia kampanii na dżunglowej planecie Coyerti, Pol wraz ze swoim oddziałem zaatakował placówkę Imperium, gdzie odkryli sekretny imperialny gaz podobny do tego z Geonosis. Celem Imperium było testowanie go na nielicznej i pokojowej populacji Coyerti. W walce butla z gazem została uszkodzona i nastąpił wyciek, który spowodował zatrucie sierżanta oraz jego żołnierzy. Gaz wywołał halucynacje i osłabienie oraz wyniszczenie organów wewnętrznych, na ich szczęście spóźniony transportowiec dotarł do strefy lądowania i wszystkim udało się przeżyć.

Operacja Przerwany Łańcuch

Pol zginął podczas operacji na Mardonie III w wyniku ataku niezidentyfikowanego czołgu Imperium wyposażonego w miotacz ognia podczas podkładania improwizowanych min jonowych w celu zniszczenia imperialnych maszyn.

Źródła