Quermianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Yarael Poof - Quermianin

Quermianie to rasa pochodząca z planety Quermia, powstała poprzez eksperymenty genetyczne na rasie Xexto.

Wygląd

Quermianie mają długie szyje, dzięki którym mogą patrzeć ponad roślinami. Posiadają dwie pary patykowatych ramion, jednak przeważnie jedną z nich ukrywają pod ubraniem. Mają oni także dwa mózgi - jeden umieszczony jest w czaszce, a drugi w klatce piersiowej. Ich umysły mogą być przyczyną choroby psychicznej, gdyż dwa mózgi mogą wykształcić dwie różne osobowości. Przedstawiciele tej rasy nie posiadają nosów, a ich zmysł powonienia znajduje się w dłoniach.

Quermianie mają skomplikowane filozoficzne ideały i wielu wybitnych dyplomatów galaktyki pochodzi właśnie z tej rasy.

Powszechnie wierzono, zwłaszcza wśród ksenobiologów, że Quermianie posiadają zdolność telepatii. Podstawą tego twierdzenia była niezwykła nad aktywność mózgów Quermian. Początkowo sądzono, że był to efekt genetycznej manipulacji, lecz później uznano że była to naturalna cecha tej rasy, jak również ich przodków, Xextonian. Sami Quermianie utrzymywali, że to ich umiejętność odczytywania mowy ciała drugiego osobnika była błędnie brana za telepatię.

Historia

Przedstawiciele ras Quermian i Xexto.

Quermianie byli spokrewnieni z rasą Xexto – powstali przez genetycznie modyfikacje zastosowane przez Arkanian około 17000 BBY. Arkanianie ostatecznie porzucili swoją pracę obawiając się następstw prawnych. Pozwoliło to Quermianom rozwijać się samodzielnie. Xextonianie i Quermianie odnaleźli się wzajemnie, gdy przyłączyli się do Republiki Galaktycznej, jednak na początku Xextonianie zaprzeczyli jakiemukolwiek genetycznemu podobieństwu z Quermianami. Nawet po tym jak związek ów został udowodniony, Xexto wciąż byli niechętni wobec Quermian, mając ich za niższą rasę. Na szczęście dla Quermian ten stosunek uległ zmianie na lepsze po tym jak obie rasy musiały wspólnie pracować po przystąpieniu do Nowej Republiki. Od tego czasu, Quermianie byli znani ze swojego wyższego zaawansowania technologicznego.

Quermiańska kolonia powstała na księżycu Ploo II, po tym jak małą grupa przeniosła się tam z Quermii, ich ojczystej planety. Słynny quermiański profesor Murk Lundi pochodził z tej kolonii.

Z powodu ich talentu do telepatii, wielu Quermian zostało Jedi. Najwybitniejsi przedstawiciele to: Yarael Poof, Loo Raelo, Kindee Ya, Vinian Ska. Podczas rządów Imperium, te naturalne cechy spowodowały, że Quermianie byli prześladowani, co zmusiło ich do życia w osamotnieniu na Quermii. Po zjednoczeniu podczas wojny z Yuuzhan Vongami, to odosobnienie zakończyło się.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz przedstawicieli
rasy Quermian.
Buttonpotls3.jpeg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.