Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Ric Olié

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
RicOlie.jpg
Ric Olié
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Człowiek
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Jasno brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Pilot
Ric Olié był pilotem w Królewskich Siłach Ochrony Naboo. Był także dowódcą Eskadry Bravo. Potrafił latać na każdym statku we flocie Naboo.

Biografia

W młodości zyskał sobie przezwisko "Nieostrożny Ric" dzięki swojemu zamiłowaniu do niebezpiecznego latania. Po wstąpieniu do Korpusu Myśliwskiego Naboo udało mu się pogodzić jego miłość do latania z wojskową dyscypliną. Został przydzielony do dowodzenia eskadrą myśliwską. Posiadał droida astromechanicznego R2-A6.[1]

W czasie blokady Naboo, Ric uciekł z planety razem z Amidalą, Obi-Wanem, Jar Jar Binksem i Qui-Gonem Jinnem pilotując statek królowej. Przedarł się przez blokadę Federacji, ale podczas przeprawy statek królewski został uszkodzony. Za radą Jedi i zgodą Królowej, Ric wylądował na Tatooine. Po koniecznej naprawie i zabraniu na pokład Anakina Skywalkera statek odleciał na Coruscant. Po obradach w senacie wszyscy na pokładzie z powrotem wrócili na Naboo.

Podczas ataku na jednostkę dowodzenie droidami był dowódcą eskadry Bravo. Przeciwnik został pokonany przez Anakina, który wtedy pierwszy raz siedział w kokpicie myśliwca. Warto zauważyć, że Anakin, który uważany był potem za najlepszego pilota w Republice, swoje pierwsze lekcje obsługi statku odebrał od Rica podczas ich lotu razem z królową na Coruscant.

Ciekawostki

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Databank (pierwszy) Olié, Ric w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 29.06.2011 na web.archive.org)

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Rica Oliégo.