Sionver Boll

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Sionver Boll
Rasa: Bivallka
Kolor oczu: Pomarańczowe
Kolor skóry: Różowa
Przynależność: Republika Galaktyczna
Profesja: Naukowiec
Sionver Boll była naukowcem pracującym dla Republiki Galaktycznej podczas wojen klonów.

Biografia

Podczas wojny Sionver zajęła się tworzeniem nowoczesnej broni masowej zagłady, która niszczyłaby tylko droidy Separatystów. Jej badania powiodły się. Boll stworzyła bombę elektroprotonową, która została użyta po raz pierwszy podczas bitwy o Malastare. Batalia zakończyła się zwycięstwem Republiki, a siła wybuchu bomby odsłoniła legowisko starożytnej bestii Zillo.

Mieszkańcy Malastare, Dugowie, pragnęli śmierci potwora lecz doktor chciała zbadać dziwne stworzenie, które było odporne nawet na ciosy mieczem świetlnym. Stwierdziła, że struktura pancerzu Zillo, mogłaby być wykorzystana do produkcji niezniszczalnych statków, co spodobało się Kanclerzowi Palpatine'owi. Przywódca Republiki rozkazał, by bestia została uśpiona, a następnie przewieziona na Coruscant, gdzie doktor Sionver miałaby prowadzić nad nią badania.

Jego plan został niemal natychmiast wprowadzony w życie. Na czele atakujących Zillo, stanęli Mace Windu i Anakin Skywalker. Ich ofensywa się powiodła, bestia została uśpiona i przewieziona do stolicy galaktyki.[1]

Po wylądowaniu na Coruscant, stwór został przekazany doktor Boll. Pani doktor niezwłocznie zajęła się prowadzeniem powierzonych jej badań. Nie minęło dużo czasu, a Sionver odkryła, że pancerz Zillo jest bardzo lekki i wytrzymały. Gdy te wieści usłyszał Kanclerz, zapragnął, by naukowiec zrobiła z niego pancerze dla klonów. Boll odpowiedziała mu, że ściąganie powłoki Zillo, zajmie dużo czasu i będzie bardzo bolesne dla stworzenia. Wtedy Palpatine stwierdził, że lepiej będzie zabić bestię. Początkowo Sionver nie mogła w to uwierzyć, ale obiecała, że wykona rozkaz.

Przerabiając paliwo z Malastare, pani doktor wynalazła gaz, który doprowadziłby do śmierci Zillo. Zastosowanie go jednak, nie przyniosło oczekiwanych skutków i tylko rozwścieczyło bestię. Stworzenie w konsekwencji uciekło siejąc spustoszenie na Coruscant. Gdy dowiedział się o tym Kanclerz, rozkazał Boll, by stworzyła bomby zawierające wcześniej wynaleziony gaz. Sionver powiedziała, że zajmie jej to trochę czasu.

Gdy broń była gotowa została natychmiast użyta. W ataku ostatni przedstawiciel bestii Zillo, stracił życie. Tego samego dnia, Palpatine wręczył doktor Boll nowe rozkazy. Miała ona sklonować niedawno zmarłego potwora.[2]

Przypisy

Źródła