Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Ssk Kahorr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kahorr.jpg
Ssk Kahorr
Data i miejsce śmierci: 5000 BBY
Miejsce pochodzenia: Koros Major
Rasa: Cha'a
Kolor oczu: Żółte
Ssk Kahorr był przedstawicielem rasy Cha'a, mieszkającym na planecie Koros Major. Był zwany "królem handlu" w Imperium Cesarzowej Tety. Jego asystentem był Gorrm.

Podczas wojen unifikacyjnych Ssk Kahorr stracił statek, który eksplodował przelatując zbyt blisko niestabilnej gwiazdy Primus Goluud. Stało się tak dlatego, że handlarz wybrał niesprawdzony i - jak się okazało - bardzo niebezpieczny szlak odkryty przez Gava i Jori Daragonów. Nie mogąc otrzymać żadnej rekompensaty, Kahorr wysłał łowców nagród, by zabili winnych. Niestety plan się nie powiódł, gdyż rodzeństwo zostało obronione przez Odan-Urra i Memita Nadilla. Następnie Daragonowie ukradli swój statek z doku remontowego hutta Aarrby i odlecieli z systemu Koros.

Gdy Jori powróciła z Imperium Sithów została aresztowana, a handlarz skorzystał z sytuacji i zabrał jej statek jako zapłata za straty. Gdy Kahorr wybrał się w pierwszą podróż nowym statkiem Starbreakerem 12 został zestrzelony przez flotę Naga Sadowa, która wyłoniła się z nadprzestrzeni, by dokonać inwazji na Republikę.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!