Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Urban Navigator

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Urban Navigator.jpg
Urban Navigator
Podstawowe dane
Producent: Aratech Repulsor Company
Rodzaj: Skuter repulsorowy
Specyfikacja techniczna
Silniki: Repulsorowe
Prędkość w atmosferze: 500 km/h
Różne
Załoga: 1 kierowca
Pasażerowie: 1
Ładowność: 10 kg
Cena:
  • 9600 cr (nowy)
  • 3500 cr (używany)Urban Navigator to skuter repulsorowy zbudowany przez Aratech Repulsor Company i używany w czasach wojen mandaloriańskich i wojny domowej Jedi.

Charakterystyka

Wzrost popularności skuterów w okresie wojny Sithów pozwoliło Lhosan Industries zdominować rynek maszyn repuslorowych. Tylko jedna firma potrafiła stanąć do rywalizacji w produkcji, będących na tym samym poziomie jakościowym. Korporacja Aratech zaprojektowała skuter Urban Navigator specjalnie dla odbiorców z dużych i zurbanizowanych miast, takich jak Coruscant czy Taris. Dodatkowo ten model posiadał dobudowany kosz dla dodatkowego pasażera, co było dobrym wyborem dla osób preferujących podróżowanie z kompanem.

Zayne transportuje Grypha na Urban Navigatorze.

Urban Navigator idealnie nadawał się do pokonywania krótkich dystansów, był szybkim skuterem, jednak nie mógł konkurować z AeroChaserem w kategorii prędkości. Ponadto kosz redukował manewrowość pojazdu, ale za to mógł on wzlecieć na duże wysokości, co czyniło go wyjątkowo użytecznym i funkcyjnym skuterem.

Republika zakupiła dużo maszyn tego typu na potrzeby wojny. Urban Navigator był idealnym rozwiązaniem dla oficerów i ich pomocników w podróżowaniu po wysokich poziomach miast. Również politycy używali ten model w szybkim przemieszczaniu się z jednego miejsca do drugiego w towarzystwie jedynie osobistego ochroniarza.

Z tego pojazdu skorzystał Zayne Carrick w czasie eskortowania Marna Hierogrypha jako więźnia do wieży Jedi, gdzie miała odbyć się ceremonia pasowania na rycerza. Jednak po dokonaniu masakry padawanów przez jego mistrzów, ponownie użył tego skutera w uciecze. Taki sam model posiadała Noana Sowrs z Sił Bezpieczeństwa Taris. Został on skradziony przez gang Ukrytych Beków w czasie inwazji Mandalorian na Taris.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!