Ukryci Bekowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Rycerze Starej Republiki: Rycerze cierpienia.

Ukryci Bekowie
Twórca/Twórcy Gadon Thek
Przywódca/Przywódcy Gadon Thek
Wybitni członkowie
Kwatera główna Taris
Lokacja/Lokacje Baza Ukrytych Beków
Data rozwiązania 3956 BBYUkryci Bekowie to jeden z dwóch największych gangów działających na planecie Taris. Ich założycielem i przywódcą był Gadon Thek. Największym konkurentem Beków był inny gang znany jako Czarni Vulkarzy.

Historia

Wojna gangów

Jakiś czas po wojnach mandaloriańskich Gadon stracił wzrok w wyścigu ścigaczy. Po tym wydarzeniu wszyscy podejrzewali, że przywódca zrzeknie się swego stanowiska i mianuje swojego następce. Gadon jednak wprawił sobie sztuczne wszczepy optyczne, dzięki czemu mógł nadal zarządzać swoim gangiem. Z tą decyzja nie potrafił pogodzić się zaufany doradca Gadona, Brejik. W gniewie odszedł od Ukrytych Beków i wstąpił do konkurencyjnego gangu, Czarnych Vulkarów, gdzie po jakimś czasie sięgnął po władze. Po osiągnięciu przywództwa, wypowiedział wojnę Ukrytym Bekom, przez co na ulicach dolnego miasto, cały czas dochodziło do potyczek pomiędzy członkami obu gangów.[1]

Kwarantanna Taris


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY trwająca wojna gangów oraz wojna domowa Jedi osiągały punkt kulminacyjny. Na dodatek nad planetą doszło do bitwy między flotą Imperium Sithów, a okrętem Republiki Endar Spire. Tuż przed zniszczeniem tego krążownika, część załogi zdążyła się ewakuować dzięki kapsułom. Wśród rozbitków był m.in. Bastila Shan, Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Obaj żołnierze starali się znaleźć Bastilę, która zaginęła gdzieś w podmieście. Dowiedziawszy się o zatargach tutejszych gangów z okupantem, skierowali się do dolnego miasta, by poszukać pomocy w poszukiwaniach.[1]

Revan triumfuje w wyścigu.

Gdy Revan dotarł do bazy Ukrytych Beków, stanął przed obliczem przywódcy, Gadona Theka. Ten zdradził im że Bastila została pojmana przez Vulkarów i ma stać się nagrodą w nadchodzącym wyścigu. Gadon zaoferował układ, wg. którego, Revan miał wziąć udział w wyścigu repezentując Beków, a Thek ma mu pomóc w uwolnieniu Bastili. Były Jedi się zgodził, jednak wpierw musiał wejść do bazy Vulkarów i odbić, skradziony przez nich prototypowy akcelerator do śmigu. Revan się zgodził, a Gadon poinformował go, gdzie ma znaleźć Mission Vao, która ma mu pomóc w wejściu do bazy Vulkarów. Revan po wielu trudnościach, zdobył akcelerator, wygrał wyścig i uwolnił Bastilę. W czasie uwalniania Jedi, z ręki Revana zginał zdrajca beków, Brejik. Jego śmiercią przejął się Gadon, który traktował tego pierwszego jak syna. Na tym zakończyła się współpraca z gangiem Ukrytych Beków.[1]


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy gangu, ale prawdopodobnie wszyscy Bekowie zginęli w czasie bombardowania planety przez flotę Sithów, z rozkazu Dartha Malaka.

Kryjówka

Siedziba, a zarazem kryjówka gangu znajdowała się w Dolnym mieście, nieopodal Kantyny Javyara. Z głównego dziedzińca, w którym między innymi swoje stanowisko miał Gadon Thek, prowadziło do kilku innych pomieszczeń.

Znani członkowie gangu

Siedziba gangu.

Alternatywy

Gang pojawia się w grze Knights of the Old Republic, jeśli gracz sterujący głównym bohaterem wybierze stronę Czarnych Vulkarów, wówczas będzie miał za zadanie zabić wszystkich Beków znajdujących się w ich bazie, w tym Gadona Theka.

Przypisy

Źródła