Mission Vao

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Mission Vao
Data i miejsce narodzin: 3970 BBY
Rasa: Twi'lekanka
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Mission Vao była niebieskoskórą rutiańską Twi'lekanką i towarzyszką Revana w okresie poszukiwań Gwiezdnej Kuźni.

Biografia

Dzieciństwo

Szkic koncepcyjny Mission.

Mission jeszcze jako mała dziewczynka straciła rodziców, choć nie wiadomo dokładnie dlaczego. Wychowywała się ze starszym bratem, Griffem. Griff był jednak lekkoduchem i nieudacznikiem, tak więc dzieciństwo Mission było bardzo trudne. Starszy Vao co chwile próbował rozkręcić jakiś biznes, który miał przynieść mu i Mission astronomiczne sumy, ale nigdy mu się to nie udawało. Mission mimo to bardzo kochała brata. Nauczył jej wielu sztuczek, nie zawsze zgodnych z prawem. Gdy Mission miała pięć lat, czyli około roku 3965 BBY, Griff zabrał ją ze sobą na Taris. Podróżowali tam ukryci w skrzyniach dostawczych i ledwo starczyło im jedzenia na podróż.

Na Taris wcale nie powodziło im się lepiej. Musieli żyć w Dolnym Mieście, gdyż obcy nie byli mile widziani w Górnym. Griff dalej prowadził niedojrzałe życie. Przegrywał mnóstwo pieniędzy w pazaaka, oraz przystąpił do jednego z tarisiańskich gangów - Ukrytych Beków.

W roku 3963 BBY podczas oblężenia Taris przez Mandalorian spotkała Zayne'a Carricka. Myśląc, że jej brat ukrywa przed nią zwierzątko, zabrała Carricka w miejsce do którego codziennie chodził Griff. Tam zostali zaatakowani przez Brejika. W walce Mission wsparła Zayne'a gryząc Brejika w kolano. Gdy została odciągnięta przez brata pobiegła zajrzeć do jego schowka. Okazało się, że Griff i Brejik przetrzymywali tam dzieci Noany Sowrs - Nahka i Tallie.

Jakiś czas po zakończeniu okupacji Mandalorian Griff poznał Lenę, twi'lekańską tancerkę. Razem odlecieli z Taris, zostawiając Mission samą sobie. Mission musiała sama o siebie zadbać - w tym celu zaczęła współpracować z Ukrytymi Bekami przeszukując Podmiasto w poszukiwaniu przydatnych sprzętów. Wkrótce zaprzyjaźniła się z Wookieem o imieniu Zaalbar, tworząc z nim zgrany zespół.

Poszukiwania Gwiezdnej Kuźni

Krótko po inwazji Sithów na Taris, Wookiee został schwytany przez gamorreańskich łowców nagród i wzięty do niewoli. Mission postanowiła poszukać pomocy w uwolnieniu przyjaciela u poznanych uprzednio przedstawicieli Republiki, którymi byli Revan (nieświadomy swej tożsamości) oraz Carth Onasi. Mission z Zaalbarem przyłączyli się do drużyny w ucieczce z bombardowanej planety, a następnie wzięli udział w poszukiwaniach Gwiezdnych Map. Po drodze kilkakrotnie spotkała swojego brata - rozmowy z nim przekonały ją ostatecznie, że nie był on wobec niej szczery.

Kiedy przywódca grupy okazał się Darthem Revanem, Mission trwała w przekonaniu, że można mu zaufać - okazało się ono uzasadnione. Została z nim do końca ich misji, a po pokonaniu Malaka została odznaczona Krzyżem Chwały.

Dalsze losy

Po zniszczeniu Gwiezdnej Kuźni, Mission wraz z Zaalbarem założyli firmę transportową, która w roku 3954 BBY zaczęła dobrze prosperować.

Alternatywy

Mission jest postacią z gry komputerowej Knights of the Old Republic, w związku z czym część jej losów zależy od postępowania gracza.

  • Na Tatooine Mission może spotkać się ze swoim bratem, ale od gracza zależy, czy mu pomoże, czy nie.
  • Jeśli pod koniec gry gracz zdecyduje się przejść na ciemną stronę Mocy, Vao musi zginąć - albo z ręki Revana, albo za sprawą nie mającego wyboru Zaalbara.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Mission Vao.


Towarzysze Revana
[Pokaż/Ukryj]