T3-M4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

T3-M4
Planeta pochodzenia Taris
Data skonstruowania 3956 BBY
Data zniszczenia 3950 BBY
Stwórca Janice Nall
Producent Duwani Mechanical Products
Model T3
Typ Droid astromechaniczny
Wysokość 96 cm
Płeć Zaprogramowana płeć męska
Kolor sensorów Niebieskie
PrzynależnośćT3-M4, znany również jako Teethree, był droidem astromechanicznym skonstruowanym dla Davika Kanga, lecz nabytym przez Revana podczas jego pobytu na Taris. Droid miał posłużyć do włamania się do bazy Sithów, z której Revan musiał ukraść kody startowe potrzebne do opuszczenia tej planety. Następnie dołączył do drużyny Revana, towarzysząc mu w dalszych podróżach. Po pokonaniu Malaka i odejściu Revana, został na Ebon Hawk przez co przyłączył się do Wygnanej Jedi.

Biografia

Droid Revana

T3-M4 został wyprodukowany przez firmę Duwani Mechanical Products[1] około roku 3956 BBY. Później, w nieznany sposób, trafił w ręce twi'lekańskiej konstruktorki droidów, Janice Nall. Miała ona odpowiednio przerobić i dostosować droida, na zlecenie Davika Kanga, przedstawiciela przestępczego syndykatu zwanego Kantorem na planecie Taris. Droid miał bardzo duże umiejętności w zakresie łamania kodów. Do tego właśnie Davik potrzebował droida. Taris bowiem znajdowała się wtedy pod okupacją Sithów i żaden statek, bez podania odpowiednich kodów, nie mógł opuścić planety. Kody te znajdowały się jednak w bazie Sithów. Miał się włamać do niej pracownik Davika, Mandalorianin, Canderous Ordo i wykraść te kody, a do tego był właśnie potrzebny T3-M4.

Ordo pragnął jednak porzucić pracę dla Davika i uznał, że trafiła mu się świetna ku temu okazja, gdy spotkał pozbawionego pamięci Revana, który wraz z Bastilą Shan i Carthem Onasim próbowali opuścić planetę. Zaproponował im układ polegający na wykupieniu T3-M4 od Janice Nall i wykradnięciu kodów z bazy Sithów w zamian za wprowadzenie ich do bazy Davika Kanga, skąd wspólnie mieli ukraść jego najszybszy statek, zwany Ebon Hawkiem. Revan i jego kompani przystali na tą propozycję. Przy pomocy T3-M4 zdobyli kody i zdołali ukraść Ebon Hawka, choć byli zmuszeni zabić jego właściciela, po czym w ostatniej chwili opuścili Taris, gdyż kilka sekund później Taris została zbombardowana z orbity przez flotę Dartha Malaka.

T3-M4 towarzyszył Revanowi i jego kompanom w podróży, podczas której poszukiwali Gwiezdnych Map, które ostatecznie ich zaprowadziły do Gwiezdnej Kuźni, gdzie tworzona była flota Sithów. Revan zdołał pokonać Malaka, a Gwiezdna Kuźnia została zniszczona.

Poszukiwanie Prawdziwych Sithów

Po zniszczeniu Gwiezdnej Kuźni, T3-M4 dalej pozostał robotem Revana. Gdy w 3954 BBY, jego właściciela zaczęły nękać koszmary o Dromund Kaas, robot wyruszył wraz z nim i Canderousem Ordo na poszukiwanie Maski Mandalora. Po odkryciu Dakatronu Dramatha Drugiego na Rekkiad i rozstaniu z Mandalorianinem, Revan wraz z T3-M4 wyruszyli na Nathemę, gdzie Ebon Hawk został zestrzelony.

Droid Wygnanej Jedi

W 3951 BBY T3-M4 znalazł się na dryfującym w przestrzeni Ebon Hawku, razem z Meetrą Surik i Kreią. Chwilowo naprawił silnik statku, co pozwoliło dotrzeć na kolonię górniczą, Peragus. Na miejscu skontaktował się z Wygnaną Jedi i otworzył szyb, którym kobieta poruszała się w kierunku Ebon Hawka. Na statku "opowiedział" drużynie jak statek dotarł na Peragus. Na Telos IV został ukradziony razem z Ebon Hawkiem do Bazy-Akademii Atris. Atris ściągnęła z T3-M4 dane o Wygnanej Jedi, połączenie zadziałało w dwie strony. Teethree ściągnął między innymi zapis holograficzny z procesu Wygnanej Jedi i chwil po procesie oraz lokalizację ocalałych mistrzów Jedi. Następnie towarzyszył Wygnanej w jej misji.

Poszukiwanie Revana

Po pokonaniu Krei na Malachor V Wygnana postanowiła udać się na poszukania Revana. Podczas gdy załoga kobiety się rozwiązała, T3-M4 pozostał przy niej. Wspólnie z nią poleciał na Coruscant na spotkanie z Bastilą. Tam Jedi wgrała droidowi nagranie przedstawiające ją i jej syna Vanera oraz poprosiła, że gdyby odnaleźli Revana mieli pokazać mu nagranie. Potem T3-M4 odleciał wraz z Meetrą w stronę Nathemy, gdzie wcześniej był z Revanem. Na planecie pomógł Meetrze zdobyć informacje, które mogły wskazać miejsce przetrzymywania Revana. Po przylocie na Dromund Kaas i po oswobodzeniu Revana, T3-M4 mógł pokazać mu nagranie Bastili i jego syna. Mężczyzna bardzo się wzruszył i wielokrotnie odtwarzał zapis. Następnego dnia cała drużyna złożona z Meetry, Revana, Scourge'a i droida ruszyła na cytadelę imperatora Sithów. Na miejscu T3-M4 wraz z Revanem dostali się do sali tronowej włądcy i droid zaplombował drzwi tak, by nie napływali strażnicy. Kiedy skończył zauważył rażonego błyskawicami Revana i zaraz pośpieszył mu na pomoc zalewając imperatora płomieniem z blastera. Skutecznie odwrócił uwagę wroga od Revana, lecz tym samym zwrócił ją na siebie. Imperator nie czekając długo zaatakował droida błyskawicami. T3-M4 nie miał szans i po chwili rozleciał się na drobne części.

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
T3-M4.


Towarzysze Revana
[Pokaż/Ukryj]
Towarzysze Meetry Surik
[Pokaż/Ukryj]