Atris

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Atris
Miejsce pochodzenia: Telos
Rasa: Człowiek
Wzrost: ok. 175 cm
Kolor włosów: Biały
Kolor oczu: Niebieski
Przynależność: Zakon Jedi
Profesja: Jedi
Atris była zasiadającą w Radzie mistrzynią Jedi i historykiem Zakonu. Żyła w czasach wojen mandaloriańskich.

Historia

Nie mając dość odwagi by dołączyć do Rewanżystów walczących w wojnach mandaloriańskich, a w głębi duszy tego pragnąc, Atris była pierwszą z domagających się, by wszyscy Jedi, którzy podążyli za Revanem, zostali potępieni i wykluczeni z Zakonu. Po ostatniej bitwie tej wojny weszła w skład trybunału sądzącego Wygnaną Jedi.

Po zbombardowaniu Telos IV przez flotę Malaka, Atris sprowadzała do znajdującej się tam Akademii najcenniejsze artefakty Jedi, przemycając również wiele holokronów Sithów.

Gdy Darth Nihilus unicestwił świat Katarr, na którym odbywało się konklawe mistrzów Jedi, a Enklawa na Dantooine upadła, Atris powróciła potajemnie do Akademii na Telos. Tam, z pomocą służek Echani, rozpoczęła odbudowę Zakonu Jedi, poszukując jednocześnie środka mogącego zaradzić uleganiu Ciemnej Stronie przez Jedi, którzy częstokroć siali później zamęt i cierpienie w galaktyce.

Ironią losu, Atris ulegając podszeptom holokronów Sith ześliznęła się ostatecznie w otchłań Ciemnej Strony. Niedługo po inwazji floty Nihilusa na Telos IV, Atris stoczyła przegrany pojedynek z Wygnaną Jedi.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry . Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Ta pozostawiła mistrzynię przy życiu. Po uświadomieniu sobie swoich błędów, Atris zdecydowała się opuścić Zakon.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Źródła