Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Zdalniak (postać)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy postaci Zdalniaka. Zobacz też: zdalniak - typ droida.
Zdalniak Bao-Dura.

Zdalniak to własność i towarzysz Bao-Dura, zbudowany przez Zabraka za czasów jego dzieciństwa, jakiś czas przed wojnami mandaloriańskimi.

Historia

Ta stara rzecz? Zbudowałem go gdy byłem dzieckiem. Od tej pory lata za mną pomimo prób przepędzenia go[1]
— Bao-Dur żartobliwie o zdalniaku Zdalniaku

Zdalniak przez lata towarzyszył Bao-Durowi w jego podróżach - można podejrzewać, że był obecny także podczas bitwy na Malachorze i innych wydarzeń wojen mandaloriańskich. W miarę wolnego czasu Bao-Dur ulepszał swojego elektronicznego kompana, optymalizując jego budowę wewnętrzną oraz dodając nowe wyposażenie - w tym wyposażając go w lekki blaster. Kiedy Wygnana Jedi odnalazła zdalniaka z jego towarzyszem na Telos, obaj przyłączyli się do jej drużyny. Podczas podróży na pokładzie Ebon Hawk Zdalniak miał trudne przejścia z G0-T0 - najpierw był po prostu zazdrosny o Bao-Dura, ale potem został dezaktywowany przez droida-przestępcę i uruchomiony na nowo, ale po wbudowaniu obwodu ograniczającego, który pozwalał G0-T0 na zablokowanie Zdalniakowi wszelkiej możliwości działania. W trakcie podróży Bao-Dur wprowadzał jednak także inne, pożyteczne poprawki do konstrukcji zdalniaka.

Po rozbiciu się na Malachorze, Zdalniak wykonał nagrane polecenie swojego twórcy, uaktywniając systemy rozbitych okrętów republikańskich, zasilające generator pola ściągającego, utrzymującego w całości planetę. Po aktywacji ostatniego generatora, ale przed uruchomieniem systemu, pojawił się G0-T0 i wykorzystał ukrytą przez siebie blokadę, ale wbrew intencjom nie udało mu się osiągnąć tego, co zamierzał.[2]

Ciekawostki

  • W zależności od decyzji podjętej przez gracza, zdalniak może aktywować lub unieruchomić system zaprojektowany przez Bao-Dura, co może doprowadzić do ostatecznego zniszczenia Malachora.

Przypisy

  1. That old thing? I built him when i was a kid. Been following me around for years now, despite what I've done to try and chase him off. Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
  2. W usuniętym z gry zakończeniu do akcji wkracza w tym momencie droid-zabójca HK-47 o niszczył wrogiego droida.

Źródła


Towarzysze Meetry Surik
[Pokaż/Ukryj]





Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!