Mira (łowczyni)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Ten artykuł dotyczy łowczyni nagród. Zobacz też: inne hasła o nazwie Mira.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Mira
Data i miejsce narodzin: 3974 BBY
Data i miejsce śmierci: Jakiś czas po 3951 BBY
Miejsce pochodzenia: Nar Shaddaa
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja:
Mira była łowczynią nagród żyjącą na księżycu Nar Shaddaa, która w 3951 BBY dołączyła do załogi Meetry Surik, która wyszkoliła ją na Jedi.

Biografia

Wczesne życie

Mira urodziła się w 3974 BBY. W czasie wojen mandaloriańskich została zabrana przez Mandalorian na szkolenie, lecz po bitwie o Malachor V opuściła szeregi Mandalorian i zamieszkała na Nar Shaddaa, gdzie ostatecznie została łowczynią nagród, jednak nie zabijała swoich celów. Mira pomimo innej taktyki niż inni łowcy nagród, radziła sobie całkiem dobrze, a nawet stała się poważną konkurencją. Pewnego razu nieznana osoba wynajęła do zabicia jej Wookiee'ego imieniem Hanharr, który zaczaił się na Mirę pod dokami Nar Shaddaa, gdzie umieścił miny. Mira jednak nie dała się nabrać i wyłączyła wszystkie miny, a następnie ponownie je włączyła, gdy Hanharr ją ścigał. Wookiee przeżył wybuch i poprosił o dobicie z rąk Miry na co ona mu odmówiła i Hanharr zmuszony był zaciągnąć u Miry dług życia za oszczędzenie go, co bardzo mu się nie spodobało. Pomimo długu, Hanharr szczerze nienawidził Miry i wielokrotnie groził jej śmierciom.

Polowanie na Jedi


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Hanharr grozi Mirze.

W 3951 BBY na Nar Shaddaa przyleciała Meetra Surik, lepiej wtedy znana jako Wygnana Jedi, wraz z resztą załogi. Mira razem z innymi łowcami nagród została wynajęta przez przedstawiciela Kantoru G0-T0 do złapania Wygnanej. Podczas gdy inni łowcy śledzili Wygnaną, Mira za prośbą mistrza Jedi Zez-Kaia Ella, który ukrywał się na księżycu, miała za zadanie strzec Meetrę i nie dopuścić, aby trafiła w ręce Kantoru. Kiedy członek Kantoru, Visquis próbował zwabić Wygnaną do kantyny Jekk'Jekk Tarr Mira uśpiła ją, a następnie zabrała jej kombinezon pozwalający swobodnie wchodzić do lokalu i sama postanowiła udać się na spotkanie. Mira została potem schwytana przez ludzi Quarrena, a następnie wystawiona na arenę, gdzie stoczyła pojedynek z Hanharrem. Mira wygrała pojedynek, a następnie udało jej się uciec. Gdy Wygnana spotkała się z Zez-Kaiem Ellem, Mira postanowiła dołączyć do załogi Ebon Hawk. Jeszcze w czasie pobytu na księżycu, Meetra wyczuła, że Mira była wrażliwa na Moc i zaproponowała Mirze szkolenie na Jedi. Ta zgodziła się.

Wydarzenia na Malachor V

Od tego czasu Mira towarzyszyła Wygnanej w poszukiwaniach pozostałych mistrzów Jedi. Gdy Kreia ujawniła swoją prawdziwą tożsamość, Mira wraz z resztą załogi poleciała na zniszczoną planetę Malachor V. Tam ku jej zdziwieniu spotkała Hanharra, którego myślała, że raz na zawsze pokonała. Okazało się, że Kreia uratowała go od śmierci i rozkazała zabić Mirę. Wywiązał się ostateczny pojedynek między Mirą, a Wookiee'em. Mira tym razem również wygrała, jednak postanowiła znowu darować Hanharrowi życie.

Dalsze losy

Kreia po przegranym pojedynku z Meetrą Surik przepowiedziała jej przyszłość w tym przyszłość Miry. Wynikało z niej, że Mira w niedalekiej przyszłości zginie z własnej woli ratując innych.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Osobowość

Mira była osobą mało rozmowną i nie lubiła mówić o swojej przeszłości. W pojedynku postępowała honorowo i nie zabijała bezbronnych. W przeciwieństwie do innych łowców nagród, Mira nie zabijała swoich wrogów. Brała sprawy we własne ręce nie czekając na wybawienie. W trakcie życia na Nar Shaddaa nauczyła się przetrwać w trudnych sytuacjach, oraz rozbrajać miny. Słynęła z tego, że była dobra w tym co robiła i, że zawsze dążyła do celu.

Alternatywy

Jeżeli gracz po przylocie na Nar Shaddaa będzie już pod wpływem ciemnej strony to zamiast Miry do drużyny dołączy Hanharr, a ona sama ginie z jego ręki na arenie.

Jeżeli gracz mając w drużynie Mirę przejdzie na ciemną stronę mocy to Mira zostanie mrocznym Jedi. Wtedy zmieni się przepowiednia Krei, która będzie głosić, że Mira zginie z rąk innych łowców nagród na Ord Mantell.

Gracz grając Mirą na Malachor V może też zabić Hanharra.

Grając mężczyzną gracz może podrywać Mirę, ale bez skutku.

Źródła


Towarzysze Meetry Surik
[Pokaż/Ukryj]