G0-T0

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: zredagować istniejący tekst oraz poszerzyć go.

G0-T0.

G0-T0, znany również jako Goto, był droidem analitycznym, zbudowanym po wojnie domowej Jedi. Był szefem najsilniejszej frakcji Kantoru. Wyznaczył nagrodę za głowę Jedi.

Historia

Projekt Rekultywacji Telos

Jako droid analityczny, G0-T0 został przekazany przez Projekt Rekultywacji Telos IV dla Ithorian przewodzonym przez Chodo Habata. Jego zadaniem była koordynacja odbudowy planety Telos IV. Jego wnioskowanie doprowadziło go do stwierdzenia, że postawione przed nim zadanie mógł wykonać jedynie wpływając na sytuację gospodarczą całego sektora i Republiki. G0-T0 doszedł do wniosku, że aby wpłynąć na sytuację sektora i pomóc w rekultywacji Telos IV, nie mógł przestrzegać prawa Republiki lecz powinien obrać drogę przestępstwa. W związku z tym uciekł z planety i zaczął tworzyć syndykat przestępczy, włączając się w działania Kantoru.

Szef Kantoru

Aby ukryć swoje pochodzenie, stworzył holograficzną personę Goto - rzekomego przywódcy swojej organizacji, działającego jedynie przez pośredników i wysłanników. Sam zaś - po wymianie obudowy na groźniej wyglądającą - występował czasem jako jeden z posłańców lub egzekutorów. G0-T0 stał się jednym z najbardziej wpływowych przywódców Kantoru tworząc jego frakcję o nazwie Zakon Goto. Za swoją bazę droid obrał statek krążący wokół Nar Shaddaa. Jego działania miały znaczący wpływ na sytuację gospodarczą w regionie. G0-T0 wyrażał sprzeciw wobec prowadzenia interesów z Huttami, uważał, że wiązały by się one ze stratami finansowymi Republiki i Telos IV. Dlatego droid porywał statki z paliwem Hutta Voggi oraz opowiadał się za tym aby Telos IV zaopatrywało się w paliwo z Kolonii Górniczej Peragus. G0-T0 po dokonaniu analizy sytuacji w Republice doszedł do wniosku, że niezbędnym dla jej ocalenia jest zakończenie walk pomiędzy Jedi a Sithami. W tym celu postanowił skontaktować się z Jedi, aby rozpocząć z nimi współpracę. Z powodu ukrywania się członków Zakonu Jedi, G0-T0 ustanowił nagrodę za dostarczenie mu żywego Jedi.

Towarzysz Wygnanej Jedi

Kiedy na Nar Shaddaa przybyła Wygnana Jedi rozpracowała ona jego organizację, oraz dostała się na jego statek dowodzenia. Na swoim statku G0-T0 odbył rozmowę z Wygnaną Jedi. Po zniszczeniu statku G0-T0 przyłączył się do Meetry Surik, jednak cały czas realizował potajemnie również własne cele. Na początku G0-T0 przedstawił się Wygnanej Jedi jako droid na usługach Goto, służący do przekazywania jego woli. Z czasem wyjawił jej prawdę o swoim pochodzeniu. G0-T0 poinformował Wygnaną Jedi, że aby doszło do ocalenia Republiki potrzebne było kilka czynników takich jak: zapewnienie dostaw paliwa dla Telos IV, stabilizacja polityczna na Onderonie, pozostanie Dantooine w ramach Republiki oraz zakończenie walki pomiędzy frakcjami użytkowników Mocy i zwycięstwo Jedi lub Sithów. Za stabilizację planet droid proponował Wygnanej Jedi zapłatę w postaci kredytów. W trakcie podróży G0-T0 potajemnie zaatakował droida należącego do Bao-Dura, Zdalniaka, a następnie wbudował mu obwód ograniczający, który pozwalał na zablokowanie jego możliwości działania. G0-T0 pozwolił Bao-Durowi na wprowadzenie kilku, pożytecznych poprawek do swojej konstrukcji. Na Malachorze V G0-T0 usiłował przeszkodzić Zdalniakowi w uruchomieniu generatora cienia masy, aby uniemożliwić Wygnanej Jedi jej plan ostatecznego zniszczenia planety. G0-T0, został jednak pokonany przez HK-47.

Ciekawostki

Droid wyposażony był w system maskowania oraz posiadał umiejętność przejęcia na jakiś czas w trakcie walki kontroli nad wrogim droidem.

Źródła


Towarzysze Meetry Surik
[Pokaż/Ukryj]