Phirk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Phirk
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Aqualish
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Ukryci Bekowie
Profesja: Pilot
Phirk był mężczyzną rasy Aqualish, żyjącym na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Należał do gangu Ukrytych Beków, w którym był pilotem śmigów.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY Taris była objęta kwarantanną przez Imperium Sithów, przez co ruch atmosferyczny na planecie został zawieszony. Na jej powierzchni utknęło wówczas kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan.

Revan, próbując uwolnić Bastilę Shan z rąk Vulkarów, wziął udział w wyścigu, w którym młoda Jedi była nagrodą. Wraz z nim w wyścigu brało udział też kilku innych pilotów, w tym Phirk. Aqualish życzył szczęścia Revanowi w wyścigu i ostrzegł go o ryzyku, gdyż wielu debiutantów ginęło w czasie swoich pierwszych przejazdów. Gdy były Jedi uzyskał dobry czas w trakcie pierwszego wyścigu, Phirk pogratulował mu wyniku i wyraził nadzieję, że wygra z Vulkarami. Po pokonaniu czasu Redrosa, najlepszego zawodnika Vulkarów, Revan wygrał zawody.

Gdy przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzcy, Brejik, przywódca Vulkarów, oskarżył Revana o oszustwo poprzez użycie prototypowego akceleratora w swoim śmigu. Odmówił wydania nagrody wystawionej przez jego gang, jednak wtedy z klatki uwolniła się Bastila. Zaskoczony tym Brejik rozkazał swoim ludziom zaatakować Jedi i pilota Beków. Przestraszony Phirk uciekł z boksu zawodników.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Phirka, ale prawdopodobnie zginął w czasie bombardowania planety przez flotę Sithów.

Alternatywy

Phirk jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Jeśli gracz sterujący głównym bohaterem wybierze stronę Czarnych Vulkarów, wówczas to Anglu, zawodniczka Beków, pokonuje pierwszy wynik Revana. Phirk pełni wówczas funkcję drugiego pilota.

Źródła