Redros

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Redros
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Nikto
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Czarni Vulkarzy
Profesja: Pilot
Redros był mężczyzną rasy Nikto, żyjącym na planecie Taris w trakcie trwania wojny domowej Jedi. Należał do gangu Czarnych Vulkarów, w którym był pilotem śmigów.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY Taris była objęta kwarantanną przez Imperium Sithów, przez co ruch atmosferyczny na planecie został zawieszony. Na jej powierzchni utknęło wówczas kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan.

Revan, próbując uwolnić Jedi Bastilę Shan z rąk Vulkarów, wziął udział w wyścigu, w którym młoda rycerz była nagrodą. Redros był wtedy najlepszym pilotem Vulkarów i wszystkich innych, a szczególnie nowicjuszy, traktował z pogardą i lekceważeniem. Gdy Revan ukończył pierwszy przejazd z dobrym wynikiem, Redros pobił jego czas. Wówczas Nikto osiągnął swój życiowy rekord i był pewny, że nikt go nie przebije. Jednak za drugim razem były Jedi pokonał Redrosa i wygrał cały wyścig.

Gdy przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzcy, Brejik, przywódca Vulkarów, publicznie oskarżył Revana o oszustwo poprzez użycie prototypowego akceleratora w swoim śmigu. Odmówił wydania nagrody wystawionej przez jego gang, jednak wtedy z klatki uwolniła się Bastila. Zaskoczony Brejik rozkazał swoim ludziom zaatakować Jedi i pilota Beków. Redros rzucił się na Revana, jednak doświadczony żołnierz zdobył nad nim przewagę i Vulkar po chwili padł martwy.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Redros jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Jeśli gracz sterujący głównym bohaterem wybierze stronę Czarnych Vulkarów, wówczas to Anglu, zawodniczka Beków, pokonuje pierwszy wynik Revana. Mimo to Redros i tak ginie, gdy Brejik odmawia wydania nagrody.

Źródła