Anglu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Anglu
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lekanka
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Pomarańczowy
Przynależność: Ukryci Bekowie
Anglu była pomarańczowoskórą kobietą z rasy Twi'lek, mieszkającą na planecie Taris w czasie trwania wojny domowej Jedi. Należała do gangu Ukrytych Beków, w którym była pilotem śmigów.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY Taris była objęta kwarantanną przez Imperium Sithów, przez co ruch atmosferyczny na planecie został zawieszony. Na jej powierzchni utknęło wówczas kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan.

Revan, próbując uwolnić Bastilę Shan z rąk Vulkarów, wziął udział w wyścigu, w którym młoda Jedi była nagrodą. Wraz z nim w wyścigu brało udział też kilku innych pilotów, w tym Anglu. Kobieta dziwiła się, czemu taki żółtodziób jak Revan wybrał akurat najważniejszy wyścig w sezonie na swój debiut. Powątpiewała też w skuteczność akceleratora wmontowanego do śmiga Revana. Jednak gdy były Jedi osiągnął dobry czas w trakcie pierwszego przejazdu, pogratulowała mu wyniku. Stwierdziła też, że tylko on ma szanse na pokonanie Redrosa, najlepszego zawodnika Vulkarów. Jak się później okazało, miała rację i Revan wygrał całe zawody.

Gdy przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzcy, Brejik, przywódca Vulkarów, publicznie oskarżył Revana o oszustwo poprzez użycie prototypowego akceleratora w swoim śmigu. Odmówił wydania nagrody wystawionej przez jego gang, jednak wtedy z klatki uwolniła się Bastila. Zaskoczony tym Brejik rozkazał swoim ludziom zaatakować Jedi i pilota Beków. Przestraszona Anglu uciekła z boksu zawodników.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Anglu, ale prawdopodobnie zginęła w czasie bombardowania planety przez flotę Sithów.

Alternatywy

Anglu jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Jeśli gracz sterujący głównym bohaterem wybierze stronę Czarnych Vulkarów, wówczas to ona pokonuje pierwszy wynik Revana.

Źródła